Uzun, mazbatasını aldı

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, düzenlen törenle mazbatasını alırken, desteklerinden dolayı herkese teşekkür etti. Uzun, Ulus’u daha ileriye taşışabilmek adına gece-gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
Bu haber 2019-04-08 15:42:40 eklenmiş ve 1220 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Uzun’un mazbata törenine AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Başkan Yardımcısı Ayhan Dönmez, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclisi üyeleri ile az sayıda Uluslu vatandaş katıldı.

 

Çalık: “Başkanımıza güveniyoruz”

 

AK Parti Ulus İlçe Başkanı Hikmet Çalık, hasan Hüseyin Uzun’un geride kalan 5 yıllık süreçteki çalışmalarının karşılığını, Uluslu hemşehrilerinin sayesinde aldığını belirtirken, “Başkanımıza inanıyor ve güveniyoruz. Taahhütlerini yerine getirecektir” dedi.

 

 

Kalaycı, Erdoğan’ı verdiği tesbihi anlattı

 

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı ise öncelikle 31 Mart yerel seçimlerinin ülkemize ve Ulus’a hayırlar getirmesini temenni etti. Ulus AK Parti İl Teşkilatına, Kadın Kollarına ve Gençlik Kollarına, İl Genel Meclisi adaylarına ve İlçe Belediye Meclisi adaylarına seçim süresince gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkür eden Kalaycı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Buradaki şanlı bayrağımızı yere indirmediniz. Bir 5 yıl daha Ulus’tan çalışma izni aldınız. Hepinizi tebrik ediyorum. Sağolun varolun. Sayın Milletvekilimiz şu anda Ankara’da onunda selamları var size. Onun da bu çalışmalarda büyük etkisi oldu. Bu bayrağın inmemesinde, hizmetlerin gelmesinde hizmetleri çok büyüktür. Ama ben özellikle Sayın Belediye Başkanımızı tebrik etmek istiyorum. Çünkü Ulus’un çehresini değiştirdi. AK Belediyecilik nasıl olurmuş, memleket işi gönül işi nasıl olurmuş Ulus’a gösterdi, Ulus halkı da bunu takdir etti. Gerçekten büyük bir fark ile Ulus’a damgasını vurdu. İnşallah bir 5 yıl sonunda da nasıl bir belediyecilik anlayışı içinde olduğunu yapacağı hizmetlerle Ulus’a bir kez daha gösterecek. Biz, birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi bozmaz isek, hiç kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklar ise Allah bizim yolumuz açar. Rabbim bu 5 yılı bizlere payırlı eylesin inşallah. Başkanımıza eşine, Kadın Kollarımıza, ev ev dolaşıp broşür dağıtan, ziyaretlerde bulunan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bir il başkanı olarak buraya gelerek şu mazbatayı almak bizin için onurdur. Recep Tayyip Erdoğan’ın onurudur, gururudur. Biz, kefenini giyip memleketi için, milleti için yola çıkan bir lideri partisinin mensuplarıyız. Bunu hiç bir zaman unutmamalıyız. 64-65 yaşında bir insan gece-gündüz yollarda. Bir bakıyorsunuz İzmir’de bir bakıyorsunuz Van’da, bir bakıyorsunuz Trabzon’da, bir bakıyorsunuz İstanbul’da 5-6 tane miting yapıyor. Biliyorsunuz bir sağlık problemi yaşadım. Sayın Cumhurbaşkanı’na ‘Sizin geleceğinizi duyunca benim tansiyon bir tavan yaptı, inmek bilmiyor, rahatsızlandım’ dedim. Kaça çıktığını sordu, 23-24’e çıktığını söyleyince ben ‘geçmiş olsun’ dedi ve derin derin baktı. Sonra da bana ‘Al şu tesbihi tansiyonunu düşürsün’ dedi. İnanın o tesbih benim için ölünceyle kadar büyük bir mirastır. Ben ölünceye kadar Sayın Cumhurbaşkanımızın yolunda izinde olmaya devam edeceğim.  Allah bayımızdan eksik etmesin. Allah bizleri onun partisine ve Türk Milletine hizmetkar kılsın inşallah. Emeklerinize sağlık. Bu bayrak buradan inmedi ya gerisi bizim için teferruattır. Durmak yok yola devam.”

 

Uzun, destek verenlere teşekkür etti

 

Son olarak Başkan Uzun konuştu. Elde edilen zafer çin herkese teşekkür eden ve ne kadar teşekkür etse az olacağını ifade eden Ulus en fazla da Belediye çalışanlarına teşekkürü bir borç bildiğini söyledi. Geride kalan seçimin 5 yıllık çalışma süresinin de meyvelerinin toplandığı bir seçim olduğunu kaydeden Uzun, Ulus’u her zaman daha ileriye götürmeyi kendilerine amaç edinmiş insanların her zaman kendilerinin etrafında olduğunu ve bunun kendileri için itici güç olduğunu söyledi. En büyük desteği de AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’tan gördüklerini dile getiren Başkan Uzun, İl Başkanı Kalaycı ve İl yönetimine de desteklerinden dolayı teşekkür etti. Uzun şunları söyledi:

 

 

“Beni korkutuyorlardı”

 

“Ulus’a yapılan hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 31 Mart’ta yapılan seçimlerde bizlere 2014’te verdikleri destekten daha da fazlasını vererek bizleri onaylamış olan Uluslu hemşehrilerime teşekkürü bir borç biliyorum. Bu bizim için daha önemliydi. Benim için bayarı önceki seçimden daha fazla oy almamızdı. Eğer biz çalışıyorsak, halkımızın da bunu göreceğine unanıyordum. Öyle de oldu. Ulus halkı beni mahçup etmedi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepsi, Ulus’a hizmet edenin kıymetini bildiklerini tescillediler. Bana çok söylediler. ‘Hasan oğlum sen bu kadar çalıştın ama Uluslular vefasızdır. Daha önce burada yaşandı bu’ diyerek beni korkutuyorlardı. Ben bunların hiç birine inanmadım. Çünkü ben sokaktaydım. Muhtarlarımla, oda başkanlarımla, esnaflarımla her gün biryerlerde buluşuyordum. Teşekkürlerini ve takdirlerini ben onların yüzlerinden ve tavırlarından anlıyordum ama ne hikmetse bir algı vardı. ‘Ulus Mehmet Ersoy’a da yaptı, filancaya da yaptı’... diyerek bizi ötekileştirmeye çalıştılar. Ama Ulus halkı bunun böyle olmadıığını tescilledi. Gerçekten de 31 Mart seçimi Ulus’ta çalışanın yerinin olduğunu gösterdi. Biz 5 yıl sonra bir daha aday olacağız demiyoruz ama önümüzdeki 5 senenin hakkını vereceğiz. Çünkü biz bu seçimde bunun takdirini aldık. Allah bizi utandırmasın. Önümüzdeki 5 yılı hizmet yolunda, gönül belediyeciliğini en iyi şekilde gerçekleştirmek için elemizden geldiğince çalışacağız. Ulus’ta her zaman daha iyiyi yapabilmek için elimizden geleni sergileyeceğiz.

 

“Hükümetten çok beklentimiz var”

 

Ulus halkına da, önümüzdeki günlerde, Sayın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’un da katılımı ile bir teşekkür programı düzenleyerek minnettarlığımızı ileteceğiz.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan ve hükümetimizden Ulusumuzun gelişmesi noktasında çok beklentilerimiz var. Bu beklentileri mutlaka gerçekleştirmek için çalışacağız.”

 

 

Konuşmaların ardından Uzun’a mazbatası verildi.

ETİKETLER : Bartın Ulus AK Parti Yılmaz Tunç Turhan Kalaycı Hasan Hüseyin Uzun
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi