Amasra Belediye Meclisi olağanüstü toplandı

31 Mart’taki yerel seçimlerde Amasra Belediye Başkanı seçilen CHP’li Recai Çakır, Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplantısına başkanlık etti. Çakır, kararların oy çokluğu ile hatta mümkün ise oybirliği ile alınmasının önemine değinirken, bunun gelecekte Amasra Belediyesi’nin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları aşmakta çok önemli bir dayanak olacağını söyledi.
Bu haber 2019-04-08 15:40:30 eklenmiş ve 724 kez görüntülenmiştir.

 

Seçimler ile yenilenen Amasra Belediye Meclisi, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 19. Maddesi gereğince, 21 maddeden oluşan Meclis gündemini görüşmek üzere, Pazar günü olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdi. Amasra’nın yeni Belediye Başkanı Recai Çakır’ı başkanlık ettiği toplantı, Belediye Meclis Toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya; birim amirlerinin yanı sıra daire müdürleri de tam kadro katıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimiz anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündemdeki 21 madde görüşüldü. Sözkonusu 21 maddenin 15’ini Komisyon üyelerinin seçimi oluyturdu. Geri kalan 7 maddeden ikisini ise İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün İmar komisyonuna havalesi yapılan Amasra SİT alanı dışında kalan alanların 1/5000 Ölçekli Nazım İmar palanı ve 1/1000 Ölçekli uygulama (kesin) İmar Planlarına İtirazlar ile ilgili Komisyon raporunun görüşülmesi oluşturdu.

 

 

Gündemin 17. Maddesinde ise İmar ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün Amasra Kaleşah Mahallesi Cide Yolu 2. Sokak’ta bulunan 208 ada 1 numaralı parselin 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 17. maddesine istinaden yoldan ayrılması işlemi ile ilgili talep görüşüldü. Talep ilgili komisyona havale edildi.

2018 yılı Faaliyet Raporu’nun görüşülerek onaylanmasının ardından 2018 yılı Denetim Kurulu Raporu görüşüldü.

 

“Önemli olan Amasra’nın kazanımları”

 

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Amasra’nın çiçeği burnunda Belediye Başkanı Recai Çakır, “Amasra Belediyesi olarak ilk Meclis toplantımızı yaparak görev dağılımını ve 21 maddeden oluşan Meclis Gündemini bitirmiş bulunuyoruz. Oylamaları oy çokluğu ile bitirmiş olmamız Amasra’mız adına önem arz etmektedir.İleriki dönemlerde Belediyemiz bütçesini daha iyi hale getirmek adına bence bu önemli bir adım. Tüm Meclis üyelerimize bu anlamda teşekkür ediyorum. Önemli olan Amasra’mızın kazanımlarıdır” dedi.

ETİKETLER : Bartın Amasra Recai Çakır
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi