Titiz, Geri Dönüşüm Projesi’ni anlattı

Saadet Partisi Bartın Belediye Başkan Adayı Emin Titiz, projeleri ile alakalı detaylı bilgiler vermeye devam ediyor.
Bu haber 2019-03-14 09:47:51 eklenmiş ve 229 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın’a Geri Dönüşüm Tesisleri kazandıracaklarını ifade eden Titiz, bu vesile ile hem ilimizin ekonomisini güçlendirmeyi, hem de yeni istihdam alanları oluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Titiz, şu görüşlere yer verdi:

“Değişen dünyamızda ve ülkemizde katı atıkların geri dönüşümünün önemi her geçen gün artmaktadır. Sanayi ve teknolojik yenilenmeyle karşı karşıya kaldığımız günümüzde; bilinçli bir şekilde tüketmek; doğal kaynaklarımız olan havayı, suyu ve toprağı fazlasıyla korumak büyük önem arz etmektedir.

 

 

Katı atıklar ekonomiye kazandırılacak

 

Bununla birlikte ekonomik anlamda da bunu fırsata çevirebileceğimiz alanlar mevcut. Katı atıkların bertaraf edilmesi konusunda kurulan tesislerle zaten Bartın’da bir aşama kaydedildi. Biz de bu konuda ‘Geri Dönüşüm’ projemizle bu gelişmeyi daha ileri aşamaya taşımak istiyoruz. Kurulacak geri dönüşüm tesisleri ile katı atıkların yeniden ekonomiye kazandırılmasını amaçlıyoruz. Dünyadaki değişen ve gelişen şartlara hızlı bir şekilde entegre olmak için bu çalışmaları başlatmamız büyük önem arz ediyor. Dönüşüm alanında kurulacak tesislerimizle ilimizin ekonomisini güçlendireceğiz. Bu vesile ile yeni istihdam alanının oluşmasını ve burada onlarca gencimizin istihdam edilmesini sağlayacağız.”

 

Şehir çöplüğü kaldırılacak

 

Bartın’ın en gözde mekanı olan ve şu an vahşi depolama alanı olarak kullanılan şehir çöplüğünü kaldıracağız. O alanı yeşillendireceğiz. Peki bu gözde mekanı nasıl değerlendireceğiz? Buna da Bartın’ın tüm unsurları ile birlikte karar vereceğiz. Bu alanla alakalı çeşitli proje örnekleri var, ancak ‘ben yaptım oldu’ diyemeyiz. Bir çok alanda olduğu gibi bu konuda da hep beraber, ortak akılla karar vereceğiz. İyi bir çalışma ile bu gözde mekanı en güzel şekilde değerlendireceğiz.”

ETİKETLER : Bartın Saadet Partisi Emin Titiz yerel seçim geri dönüşüm projesi
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım