133 işçi için imzalar atıldı

Bartın Belediyesi 133 işçi personeli kapsayan ve 29 Şubat 2020’ye kadar geçerli olacak olan toplu iş sözleşmesine imza attı.
Bu haber 2019-03-14 09:42:46 eklenmiş ve 472 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında gerçekleştirilen imza törenine Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Taner Çetin, Recep Çömlek, Ruhsat ve denetim Müdürü Coşkun Altay, Mali Hizmetler Müdürü Yelda Özcan, Mahalli İdareler  İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Mehmet Oruçöz, Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Osman Karataş, Şube Başkan Yardımcısı Hasan Aydın, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri İlyas Gazek, Derya Düzoğlu ve İşyeri Temsilcisi Sedat Karbuz katıldı.

Belediye-İş Sendikası ve Bartın Belediyesi adına Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası (MİS) ile bir yıl süreli Toplu İş Sözleşmesi taraflarca imzalandı. Sözleşme 133 personeli kapsayacak. İmza töreninin ardından açıklamada bulunan Başkan Akın, şunları söyledi:

“Yeni Toplu İş Sözleşmesi kapsamında işçi personelimizin ücret zammı konusunda günlük yevmiyelerinin ilk 6 ay 11,00 TL, ikinci 6 ay için ise 12,00 TL’lik zam gerçekleşti. Bazı sosyal haklar konusunda da iyileştirmeler yaptık. Bartın Belediyesi olarak personellerimizin haklarının korunması ve çalışarak hak ettikleri imkanlara sahip olmaları konusunda oldukça hassas davranıyor, hak ettikleri iyileştirmeleri yapmaya gayret ediyoruz. 133 İşçi personelimizi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi’nin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Belediye-İş Sendikası Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası (MİS) toplu iş sözleşmesi
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım