“Bütün Projelerimizin Ana Teması: Bartın Irmağı”

AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, projelerinin ana teması olarak büyük önem verdikleri Bartın Irmağı Projesi’nin detaylarını düzenledikleri tekne turu ile anlattı. Bartın Irmağı’nı Bartın’a yakışır bir hale getireceklerini belirten Aldatmaz, “Amacımız Irmağımızı Bartın turizmine ve insanımıza kazandırmaktır” dedi. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, bu önemli proje için de hükümet-belediye uyumuna vurgu yaptı.
Bu haber 2019-03-14 09:38:17 eklenmiş ve 165 kez görüntülenmiştir.

ERDEM TABAKOĞLU

AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, basın mensuplarıyla birlikte Bartın Irmağı’nda tekne gezisi yaparak Bartın Irmağı projesinin detaylarını anlattı.

Bartın Irmağı Projesi inceleme gezisine AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı da katıldı.

 

 

Aldatmaz: “Bartın Irmağı Bartın’ın Önemli Değeri”

 

Bartın Irmağı’na büyük önem verdiklerinin altını çizen AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın Irmağı’nı Bartın’a yakışır bir hale getireceklerini belirterek “Bartın Irmağı’nda bir gezi yaparak, ırmağımızın güzelliklerini ve çevresindeki kirliliği sizlere göstermek istedik. Bartın Irmağı Bartın’ın önemli bir değeridir. 14 kilometre boyunca üzerinde ulaşım sağlanabilen Türkiye’deki tek ırmak Bartın Irmağı’dır. Amacımız Irmağımızı Bartın turizmine ve insanımıza kazandırmaktır. Bundan sonraki bütün projelerimizin ana teması Bartın Irmağı’dır. Bugün bir ilkokula gittik sınıfta öğrencilere Bartın’ın en büyük sorunu nedir diye sorduğumda ilkokul öğrencilerinin verdiği cevap Bartın Irmağı oldu. Bartın ırmağına sahip çıkmamız gerekiyor. Bundan sonraki süreçte de inşallah AK Parti İl Başkanımız ve Milletvekilimizle birlikte Belediye Başkanlığı da bana nasip olursam hep beraber daha Bartın Irmağı’nı daha ekonomik, Bartın’a yakışır bir hale getirmek çalışacağız.” dedi.

 

Tunç, hükümet-belediye uyumuna işaret etti

 

Bartın Irmağı’nın hükümet-belediye uyumuyla turizme kazandırılacağını ifade eden AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da şöyle konuştu:

 

 

“Bartın Irmağı, Bartın’a ismini veren bir değerimizdir. Türkiye’de denizden karaya doğru 14 kilometre boyunca taşımacılık yapılabilen tek doğal ırmak Bartın Irmağı’dır. Dolayısıyla Bartın Irmağı bizim ilimizi Batı Karadeniz’in, Karadeniz’in hatta Türkiye’nin turizm yıldızı yapacak bir potansiyele sahip. Onun için Bartın Irmağı’nın ıslahı, rekreasyonu, turizme kazandırılmasıyla ilgili çalışmamızı Yusuf Bey, Belediye Başkanı olduğunda el birliğiyle yapacağız. Çünkü bunlar hükümet-belediye işbirliğiyle olacak işler, 18 uygulamaları var, kamulaştırmalar var. Tüm bunlar sadece Devlet Su İşleri’nin yatırım programlarına alarak tek başına alacağı ve çözeceği işler değil. Dolayısıyla belediye-hükümet, belediye-milletvekili uyumunu sağladığımızda Bartın Irmağını turizme kazandırabiliriz ve Bartın’ımızın değeri de kat kat artar. Deniz turizmimiz var, 56 kilometrelik sahil şeridimiz, Amasra’mız var, Küre Dağları Milli Parkı’mız var, tarihi evlerimiz var, tarih var, doğa var, kültür var bir de Bartın Irmağı gibi bir değerimiz var. Bartın Belediyesi’ni de alıp Bartın’ı da AK Belediyecilikle tanıştırdıktan sonra inşallah Bartın’ımıza kazandıracağımız en önemli eserlerden bir tanesi Bartın Irmağı’dır. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

 

“Bartın en iyisine layık”

 

Bartın Irmağı’mız kirlenmesin diye atıksu arıtma tesisilerini yaptık. Ulus’taki arıtma tesisi için proje çalışmaları bitti yapım ihalesini gerçekleştiriyoruz. Tüm arıtma tesislerini yaptıktan sonra burası tertemiz akacak. Belediyenin yapması gereken başka şeyler de var. Bu atıksu arıtma tesislerine, kanalizasyon bağlantılarını sağlaması lazım. Bu noktada da büyük eksikliklerin olduğunu görüyoruz. Gördüğünüz gibi bir tekneyle, Belediyeye İŞKUR dolayısıyla verdiğimiz Toplum Yararına Çalışma işçileriyle çöpleri bile alamayan bir Belediyemiz var. Bartın en iyisine, daha güzeline layık. Onun için 31 Mart Bartın için tarihi bir öneme sahip, yeni bir dönemi inşallah sizlerle birlikte paylaşacağız.”

 

Kalaycı: “Halkımızın desteğini bekliyoruz”

 

Bartın’ı kuzeyin yıldızı ve marka kent yapmak için yola çıktıklarını söyleyen AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı ise belediyeyi devraldıklarında Bartın’ın tüm sorunlarını çözeceklerini ifade ederek “Milletvekilimiz 12 yıldır Bartın’ımızın medaharı iftiharı, Ankara’da bizi en iyi şekilde temsil eden ve Bartın’a 6,5 milyarlık yatırımı getirdi. 6,5 milyarlık yatırımın da devam etmesini sağladı. O nedenle kendisine çok teşekkür ediyoruz. 31 Mart’ta da inşallah Yusuf Aldatmaz’la Bartın Belediyesi’ni devraldığımızda Irmak ıslahı, trafik sorunumuz, su sorunumuz, otopark sorunumuz, İnkumu Tüneli’miz, hastanenin de bitişiyle inşallah Bartın güzel turizmi kazanmış ve Üniversitesiyle birlikte güzel bir şehir olacak inşallah. Biz Bartın’ı kuzeyin yıldızı ve marka kent yapmak için yola çıktık. Bartın halkından da 31 Mart günü desteklerini bekliyoruz. Bartın’ımızın geleceği inşallah aydınlık olacak. Cumhurbaşkanımız Bartın’a geldiğinde Belediyeleri alın gelin ondan sonra projelerin icraatına geçelim dedi. Biz de bunun için halkımızın desteğini istiyoruz” diye konuştu.

Daha sonra Bartın Irmağı üzerinde proje alanıyla ilgili olarak incelemelerde bulunuldu.

 

“Asla kabul etmiyoruz”

 

Bartın Irmağı Projesi inceleme gezisi sırasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun gündem yaratan sözlerini de değerlendiren AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, “Bir Bartınlı olarak gerçekten çok üzüldüm. Bizim Bartın’da CHP’li kardeşlerimizin hiçbirinin PKK’lıların oylarına asla ve asla talip olmayacağını biliyoruz. Onların da bu konuda tepkilerini milletvekillerine iletmelerini istiyorum. Çünkü Bartın’ın isminin PKK ile anılmasını asla kabul etmiyoruz” dedi.

ETİKETLER : Bartın AK Parti Yılmaz Tunç Turhan Kalaycı Yusuf Ziya Aldatmaz
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım