Tunç’a yanıt Özçelik’ten geldi: “Memlekete zarar veriyor”

AK Parti’nin Gölbucağı Mahallesi’ndeki seçim bürosu açılışı sırasında konvoyuyla oradan geçen ve kendisini selamlayan Bartın Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Cemal Akın’a, “Gezmekle olmaz o çalışacaksın. Boş sokaklarda el salla” diye karşılık veren AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’a yanıt MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik’ten geldi. Özçelik, Tunç’un Cumhur ittifakının hassasiyetini gözetmeyen bir tavır sergilediğini savunurken, “Yılmaz Tunç karabulut gibi şehrin üzerinden kalkmadığı sürece bu şehrin huzur bulma şansı yok. Bu şehirdeki birlik ve beraberliği bozmuş bir siyasetçi. Ne sıkıntısı var, geçmişte ne yaralar almıştı da bu anlayış bu memlekete zarar veriyor, anlamış değiliz” dedi.
Bu haber 2019-03-14 09:30:04 eklenmiş ve 145 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Ercüment Özçelik, düzenlediği basın toplantısında adeta Milletvekili Tunç’u eleştiri bombardımanına tuttu. Seçim sürecini tüm adaylar açısından saygılı ve hoşgörülü bir ortamda geçirmeyi temenni ettiklerini belirten Özçelik, özetle şöyle konuştu:

 

“Sessiz kalmayacağız”

 

Bartın, bugüne dek ülkemize örnek olacak siyasi nezaket, birlik ve beraberlik içerisinde seçimlerini gerçekleştirmiştir. Seçimlerden sonra herkes yine dostluk ve samimiyet içerisinde günlük yaşamlarına devam etmiştir. Temennimiz odur ki 31 Mart yerel seçimleri sonrasında da bu tablo devam etsin.  Son günlerde seçmenleri adaylarımız hakkında manipüle etmeye yönelik açıklamalar yapılmaktadır. Huzurlu bir seçim kampanyası yürütmek adına susmamız, nezaket dışı söylemlerin giderek  artmasına yol açmaktadır. Bu yalan ve yanlış söylemlerin devam etmesi halinde gerçekleri bilgilendirmek adına sessiz kalmayacağımızı kamuoyuna bildirmek istedik.

 

“Üzülerek takip ediyoruz”

 

10 yıldır kentimizin Belediye Başkanı olan Sayın Cemal Akın, altyapısı olmayan içme ve kullanma suyunda  problem yaşayan hava kirliliği olan bir ilden bugün doğalgazı bitmiş, evde suyu içilebilir hale getirmiş, AB IPA projesinden Bartın tarihinin en büyük hibesini alarak atıksu arıtma tesisini ve İnkum Derin Deniz Deşarjını yapmış, ödüllü kent müzesi, gazhane kültür parkı gibi sayısız hizmetlerle Bartın halkının gönlünde yer etmiştir. Yaşlısından gencine üniversite öğrencisinden Bartın’da yaşayan herkesin başkanı olmuştur. Kamuoyu ve halkımız bunu yakından bilmekte ve takdir etmektedir. Özellikle son günler AKP Milletvekili Yılmaz Tunç ve Belediye Başkan Adaylarının söylemlerini üzülerek takip etmekteyiz.

 

 

“Saygısızlık”

 

10 Mart Pazar günü AKP Milletvekili Tunç’un Gölbucağı’ndaki seçim ofislerinin açılışında Belediye Başkanımız Cemal Akın’ın seçim çalışmaları sırasında ‘Kolay gelsin’ şeklindeki siyasi nezakete karşılık olarak ‘Gezmekle olmaz o çalışacaksın’, ‘Boş sokaklarda el salla’ diye cevap vermesini saygısızlık olarak algılamaktayız. Bu Bartın’daki seçim kampanyası tarzı değildir bugüne kadar olmamıştır ve bundan sonrada olmamasını arzu etmekteyiz. Bartın Belediyesi’nin cenaze hizmetlerinden  ücret aldığını iddia etmek de vicdana, ahlaka ve hiçbir şeye sığmamaktadır.

 

Tunç’a kendi vaatlerini hatırlattı

 

Sayın Tunç kendi hayal dünyasında yapmış olduğu kurguları kendi başarısızlıklarını, Belediye Başkanımıza mal etmeye kalkmasın. Kamuoyunda en çok tartışılan noktalardan biri olan İnkum Tüneli kendisinin 5 Aralık 2011 tarihinde basında Bartın İl Özel idaresi tarafından ekonomik ve finansman fizibilite etütlerinin yapılmasının ardından başlayacağını ifade ediyor, 12 Haziran 2011 seçimlerinde belediye hoparlör konuşmasında İnkum Tünelini yapacaklarını ifade ediyor. Sene 2019... Soruyoruz şimdi sizi tutan mı vardı. 8 sene geçmiş. Bunun bir belediye projesi olamayacağını karayolları projesi olduğunu siz de bizim kadar biliyorsunuz. Zaten Belediye Başkan Adayınız Facebook canlı yayınında bunun Bartın Belediyesi’nin değil karayolları projesi olduğunu itiraf etti. 2014 seçimlerinde de Bartın halkının karşısına devlet projeleri ile çıktınız. Şimdide ırmak ıslah, tünel gibi projelerle halkımızın karşısına çıkıyorsunuz. Bütün bunların karşılığının olmadığını sizler de biliyorsunuz. ‘Hükümet ve yerel yönetim uyumu olursa bunların hepsi  olur’ diyorsunuz. İlçelerde ‘bizleri seçin doğalgaz gelir’ diyorsunuz. Bu halka hizmet anlayışı değil tehditkar bir yaklaşımdır.

 

“Metnimize hangisini alacağımızı bilemedik”

 

Devlet Hastanesi 2015’den beri söylediler ihalesi yapıldı gidelim beraber bakalım ne kadar ilerlendi. Bartın’ın bitmeyen yarası Arıt yolu... O kadar çok demeç var ki basın metnimize hangisini alacağımızı bilemedik. 2010’dan beri yapılacak Kozcağız duble yolu. ‘800 günde tamamlanacak’ dendi, 2019 Mart’a geldik hala bir şey yok. Belki de en üzüldüğümüz nokta Belediye Başkan Adayı  ve Sayın Yılmaz Tunç ‘Bu mega projelerle işsizlik ekonomi bitecek. Kuzeyin Yıldızı olacağız’ diyorlar. Allah aşkına soruyoruz, Organize Sanayi Bölgesine kamulaştırma parası bulamadınız da halkın karşına  hükümet projesi ile çıkıyorsunuz. Bugüne kadar şu parayı bulsaydınız da OSB’yi genişletseydiniz de insanlar işsizlikten kıvranmasaydı.

 

Türbe yolu, Adliye...

 

Defalarca liman bağlantılı çevre yolu demeci veren Sayın Vekilimiz bugüne kadar neden yapmadı. Türbe yolunu bitirmeyen Adliyeyi hala açamayan kim? Her iki adayda içilebilir sudan bahsediyor, acaba hastanelerimiz içilemeyen sulardan hastalanan insanlarla dolu da biz mi bilmiyoruz? Yılda 299 kez tahlil edilen suyu sağlıklı bularak rapor tanzim eden Sağlık Bakanlığı yalan mı söylüyor? Tüm adayların eleştirdikleri imar planını MHP-CHP-AKP belediye meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildiğini kamuoyuna bir kez daha hatırlatırız.

 

“Cemal Akın’ı silemezsiniz”

 

Cemal Akın ekibiyle beraber sorunları çözmek için ayağı yere basan projelerle halkımızın karşısına çıktı. Kaynaklarını koruyan vizyonu ve önümüzdeki 50 yılın öngörüsü ile hazırlıklarını tamamlayan, Bartın halkının gönlünde yer etmiş bir insan olan Cemal Akın Bartın’daki her soruna el atmış ve çözümleriyle ‘üretken belediyecilik’ anlayışı ile sorunları tek tek çözüme kavuşturmuştur ve devam etmektedir. Bu söylemlerle halkımızın gönlünden Cemal Akın’ı silemezsiniz. Yalan ve gerçekdışı söylemlerle yıpratma kampanyalarınızın halk nezdinde karşılığı yoktur.

 

 

Nezaket ve sayfıya davet

 

Seçime sayılı günler kala Bartın siyaset geleneğine yakışır sağduyulu nezaket ve saygı çerçevesinde bir seçim kampanyasına herkesi davet ediyoruz. Biz MHP İl Başkanlığı olarak tüm adaylarımızla bugüne kadar sürdürdüğümüz sağduyulu ve samimi seçim kampanyasına devam edeceğiz. Bugüne kadar susmamızı kabul olarak algılayan rakiplerimiz sanmasınlar ki cevaplarımız yok, biz seçimlerden sonra da 1 Nisan’da kol kola girip yine Bartın için çalışan insanlar olarak yüz yüze bakabileceğimiz bir ortamı korumak adına her zaman bu tavrımızı sürdüreceğiz. Diğer adayların da bu konuya dikkat etmelerini rica ediyoruz. Muhataplarımız belediye başkan adaylarımızdır, muhatabımız Sayın Vekil değildir.

 

Tunç’a “karabulut” benzetmesi

 

Yılmaz Tunç’un bir karabulut gibi şehrin üzerinden kalkmadığı sürece bu şehrin huzur bulma şansı hiç yok. Bu şehirdeki birlik ve beraberliği bozmuş bir siyasetçi. Ne sıkıntısı var, geçmişte ne yaralar almıştı da bu anlayış bu memlekete zarar veriyor? Biz anlamış değiliz. Anlayanlar varsa bizim paylaşsınlar.

 

“Kendi adayını yetersiz mi görüyor?”

 

Sayın Vekilimizin yoksa kendi adayını yetersiz mi görüyor? Adaylarının bu seçimde kendisini ifade edemeyeceği korkusuna mı kapıldı da böyle bir davranış içerisine girdi? Oysaki saygı göstermesi gereken bir ittifakın temellerini bozacak ciddi yaralar ortaya çıkarıyor. Ama 31 Mart çok yakın. O ne kadar ekranlarda yalan yanlış tespitlerini ve tahlillerini birbiri ardına dizerse dizsin, çok hukukçu, çok iyi bir pazarlamacı ve çok iyi bir siyasetçi olabilir. Buna saygı duyuyorum. Ama lütfen Bartın üzerindeki gölgesini, karanlık bulutunu Bartın’ın üzerinden çeksin. Bu Bartın’ı 5 yıl yönetecek olanlar kendilerini ifade etsinler. Bartın halkının 31 Mart’ta göstereceği iradeye artık o da kendini hazırlasın.

 

“Fark onu çıldırtıyor”

 

Sayın Cemal Akın anketlerde çok yüksek çıkıyor. Aradaki 25-30 puan onu çıldırtıyor. Bu rakamlar Sayın Yılmaz Tunç’un haksız olduğunu gösteriyor. ‘Yerel-Hükümetle beraber olmazsa olmaz’ iradesi yanlış bir iradedir. 10 yıldır hükümetle birlikteliğimiz var mıydı? Yoktu. Sadece Bartın Belediyesi’ne, Cemal Akın’a ve Bartın halkına gölge etmesin yetiyor.

 

Standart projeler

 

‘Belediyeyi verirseniz, bunları yaparız’ demek bir siyasetçi için handikaptır. Yakışmıyor. yılmaz tunç, hükümete maliyeti en az olan milletvekillerinden biridir. Mega projeler denilen projelerin bugüne kadar şehrimizde ne takipçisi olmuştur  ne de şehrimize kazandıranı olmuştur. Şehrimizde yapılan projeler zaten standart projelerdir.”

 

 

Bankoğlu’nun Köln’deki sözleri

 

Milletvekili Tunç’un, CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun Almanya’da katıldığı programda yaptığı ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma açılan konuşmaya karşı sessiz kaldıkları yönündeki eleştiriye de yanıt veren MHP İl Başkanı Özçelik, “MHP hiçbir konuya sessiz kalmaz. Biz sadece bir sürecine bırakırız. Bu Genel Başkanımızın bir adabıdır. Ani sözler ve söylemler insanları maalesef geri dönüşü olmayan yollara sokarlar. Siyasette söz ağzınızdan çıkana kadar sizi, çıktıktan sonra camianızı etkiler. Şuanda Vekilimizin yaptığı gaflet gibidir. Sayın Aysu Bankoğlu kardeşimiz yeni bir vekilimiz. Bartın’ın değerli ve köklü ailelerinden birinin evlatlarındandır. Fakat siyasette yeni ve tecrübesiz olduğu için oradaki programda söylediğinin bir gaflet olduğuna inanıyorum ve bir gaflete kapıldığına inanmak istiyorum. Çünkü PKK bir terör örgütüdür. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve bu bölgede yaşan halk ile tüm Türk halkının hassasiyetlerindedir. Hukuka yansımıştır, bunun gereğini adalet yapacaktır. Çok da yorum yapmak doğru değildir. Bizim adımıza da kimse yorum yapmasın. Herkes işine baksın.” 

ETİKETLER : Bartın MHP Ercüment Özçelik Bartın Belediyesi AK Parti Yılmaz Tunç Cemal Akın CHP Aysu Bankoğlu
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım