İki gün drone uçurmak yasak!

Bartın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Baştkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Karayolları ekipleri çevre yolunda temizlik çalışması başlatırken, Bartın Emniyeti de teyakkuza geçti. İzinlerin iptal edildiği Bartın Emniyeti, Erdoğan’ın Bartın’da olacağı Pazartesi günü çevre illerden gelecek takviye güçlerle güvenlik önlemlerini en yüksek seviyeye çıkartacak. Bu kapsamda, 3 ve 4 Mart tarihlerinde il genelinde drone (insansız hava aracı) uçurulması da yasaklandı.
Bu haber 2019-02-28 12:58:48 eklenmiş ve 1410 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Bartın 10 yıl aradan sonra bir kez daha Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ağırlayacak. Cumhurbaşkanı’nın ilimize yapacağı ziyaret başta AK Partililer olmak üzere vatandaşlar arasında heyecan yaratırken, ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşları da ziyarete ilişkin çalışlamalarına başladı. Bu kapsamda en fazla işin düşeceği kurum olan Bartın İl Emniyet Müdürlüğü de adeta teyakkuz haline geçti.

 

Takviye polis gelecek

 

Cumhurbaşkanı’nın ziyareti nedeniyle tüm izinlerin iptal edildiği Bartın Emniyet Müdürlüğü, Erdoğan’ın Bartın’da olacağı 4 Mart Pazartesi günü tam kadro görev başında olacak. Çevre illerden de Bartın’a binin üzerinde polisin takviye güç olarak getirileceği öğrenildi.

 

Geniş güvenlik önlemleri alınacak

 

Cumhurbaşkanlığı Koruma Müdürlüğü ekipleri de ziyaret öncesinde ilimize gelerek Cumhurbaşkanı’nın geçeceği güzerfahlar ve vatandaşlara hitap edeceği miting alanı ile çevresinde inceleme yaparak alınması gereken güvenlik tedbirlerinin yeterli olup olmadığını kontrol edecekler. Bu çerçevede miting alanının çevresinde oluşturulacak olan güvenlik çemberi ve arama noktaları ile keskin nişancıların yerleştirileceği yerler de belirlenecek.

 

Sivil polisler de görev yapacak

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bartın’da olacağı 4 Mart Pazartesi günü, resmi üniformalı polislerin ve keskin nişancıların yanı sıra yüzlerce sivil polis de başta miting alanı ve çevresi olmak üzere Bartın sokaklarında güvenliği sağlıyor olacak.

 

İnsansız hava aracı uçurulamayacak

 

Bartın Emniyet Müdürlüğü’nün aldığı önlemlerden biri de drone adı verilen insansız hava araçlarının uçurulmasına yönelik getirilen yasak oldu. Buna göre; Bartın Emniyet Müdürlüğü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın4 Mart’ta ilimizi ziyaret edecek olması nedeniyle, 26 Şubat 2019 tarihli Bartın Valiliği kararı ile kamu düzeninin yanı sıra genel güvenlik ve asayişin sağlanması maksadıyla 3 Mart Pazar günü saat 08.00’den 4 Mart Pazartesi günü saat 23.59'a kadar Bartın İl Geneli Mülki İdare sınırları içerisinde, her ne amaçla olursa olsun, her çeşit insansız hava aracının uçurulmasının 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11-c maddesi uyarınca yasaklandığını bildirdi. 

ETİKETLER : Bartın AK Parti Recep Tayyip Erdoğan Bartın Emniyet Müdürlüğü drone yasağı Bartın Valiliği
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım