CHP’nin Belediye Meclisi aday listesinde İYİ Partili yok

İYİ Parti Bartın İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu, CHP ile 31 Mart yerel seçimlerine yönelik işbirliğinin sadece Bartın Belediye Başkanı konusunda olduğunu, CHP adayı Mehmet Arslan’a destek vereceklerini, ancak CHP’nin Belediye Meclisi Aday listesinde hiç bir İYİ Partili’nin olmadığını söyledi. Bazı partilerin listelerin de yer alan eski İYİ Partili isimlerin de kendi inisiyatiflerince listelerde yer aldığını ifade eden Kasapoğlu, İYİ Parti’nin Amasra ve Kurucaşile ilçelerinde de Belediye Başkanı Adayı çıkardıklarını anımsattı.
Bu haber 2019-02-25 16:29:41 eklenmiş ve 760 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

“CHP ile görüştük ama...”

 

Kasapoğlu bir basın toplantısı düzenleyerek partileri ile ilgili olarak yerel seçimlere yönelik bazı haberlerde bilgi kirliliği olduğunu söyledi. Belediye Meclis Üyesi Adayları listesini belirlemede CHP İl Başkanı Selim Karakaş’la görüşmeler yaptıklarını ifade eden Kasapoğlu, şunları söyledi:

“31 Mart Mahalli İdareler ve Yerel Seçimlerinde İYİ Parti ve CHP Genel Merkezlerince bazı büyükşehirler ve il belediyeleri işbirliği kapsamına dahil edilerek belediye başkanı seçimlerinde Bartın Belediye Başkanlığı da işbirliği protokolü uyarınca CHP Belediye Başkan Adayı’nın İYİ Parti tarafından desteklenmesi kararı alınmış olup işbirliğinin sonucu olarak Belediye Meclis Üyeliği sıralamasında İYİ Partili adayların CHP listesinden seçime dahil edilmesi ve sıralama yerinin belirlenmesinde her iki partinin il başkanlarına yetki verilerek söz konusu görüşmeler Bartın CHP İl Başkanı ile yapılmıştır.  

 

“Menfaatlerimiz gereğince kabul etmedik”

 

Ancak yapılan görüşmeler ve müzakereler sonucunda CHP İl Başkanlığı tarafından partimize teklif edilen sıralamayı partimizin menfaatleri uyarınca kabul etmemizin mümkün olmadığını CHP İl Başkanlığına bildirmemize rağmen aday listelerinin verilme günü olan 19 Şubat’a kadar İl Başkanlığımıza sıralama yerinin yeniden belirlenmesine yönelik olumlu hiçbir yaklaşımda bulunulmadığını üzüntüyle ifade etmek istiyoruz. Bu minvalde partimizin Bartın İli Merkez İlçesi Belediye Meclis Üyeliği seçimlerinde Bartın İYİ Parti Teşkilatı tarafından belirlenmiş hiçbir İYİ Partili adayımız bulunmamaktadır. İl Genel Meclisi Üyeliği seçimlerinde ise İYİ Partili olarak kendi adaylarımızla seçime gireceğimizi kamuoyuna bildiriyoruz. Bu basın açıklaması Bartın yerel yazılı ve görsel basınında ortaya çıkan bilgi kirliliğinin giderilmesi amacıyla yapılmış olup İYİ Parti’ye gönül vermiş ve partimize destek veren tüm Bartın halkına saygıyla duyuruyoruz. 

 

“Eski İYİ Partililerin kendi inisiyatifi”

 

Belediye Meclisi ile ilgili dedikodulara son vermek için bu basın toplantısını yapmış bulunuyoruz. Bu yüzden partili arkadaşlarımızla aldığımız karar doğrultusunda bu açıklamayı yaptık. Bizden ayrılan 1-2 arkadaşımızın bazı partilerin listelerinde yer almasında bizim bir etkimiz yoktur. Bu arkadaşlarımız İYİ Parti İl Teşkilatı olarak bizim tarafımızdan verilen isimler değildir. Kendi inisiyatifleri doğrultusunda listelerde yer almışlardır. Biz sadece Genel Merkezimizin aldığı kararlarla doğrultusunda hareket ediyorum. Belediye Başkanlığında CHP’ni desteklemeye devam edeceğiz. Bu konuda herhangi bir problem yok.

 

 

İşte İYİ Parti’nin adayları

 

Sadece yer alan isimlerin bizim tarafımızdan verildiği kamuoyunda ifade ediliyor ve bu bize mal edilmeye çalışılıyor. Bizim de belirlediğimiz birkaç isim vardı ancak CHP İl Başkanlığı bu isimlere sıralamada yer vermedi. Biz de bunu karşılığında onlara daha sonra hiçbir isim vermedik. Ve hiçbir partiye de böyle bir yakınlığımız olmadı. Kamuoyuna bunu paylaşmak istedik. Amasra ve Kurucaşile’de belediye başkanı adayı çıkardık. Bartın Merkezde de İl Genel Meclisi Üyesi adaylarımızı çıkardık. Biz kendi listelerimizle bu seçime giriyoruz.

İl Genel Meclisi Üyesi Adaylarımız; 1. sıra Hüseyin Kasapoğlu, 2. sıra Birol İnce, 3. sıra Deniz Gerçek, 4. sıra Rahmi Çalık, 5. sıra Servet Karaoğlu, 6. sıra Zühre Özek. Amasra Belediye Başkanı Adayımız Levent Gülbezer, Kurucaşile Belediye Başkan Adayımız Mehmet Aksu ve diğer yerlerinde aldığımız karar doğrultusunda CHP ile işbirliği halinde seçime giriyoruz.”

ETİKETLER : Bartın İYİ Parti CHP Mehmet Kasapoğlu yerel seçim
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım