Bankoğlu: “Bıçak kemiğe dayandı”

TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, ekonomik krizin tüm vatandaşların belini büktüğünü belirtirken, “Bartınlılar ve tüm yurttaşlarımız çok zor durumda. Yerel seçimleri adeta genel seçim havasına sokan AKP hükümeti zaman kazanmaya, günü kurtarmaya çalışmaktadır. Bıçak kemiğe dayanmıştır” dedi.
Bu haber 2019-02-18 16:11:03 eklenmiş ve 276 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

CHP’nin Amasra Belediye Başkan Adayı Recai Çakır’ın seçim ofisi hafta sonunda törenle hizmete girdi. Törene Milletvekili Bankoğlu ve Çakır’ın yanı sıra CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş ve CHP Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan’ın da arasında bulunduğu çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

 

“Vatandaş zor durumda”

 

Bankoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, yaşanan ekonomik krizin büyüklüğüne dikkat çekti. Bartınlılar da dahil Türkiye’de yaşayan tüm vatandaşların her bakımdan çok zor durumda olduğunu dile getiren Bankoğlu, “Yerel seçimleri adeta genel seçim havasına sokan AKP hükümeti zaman kazanmaya, günü kurtarmaya çalışmaktadır. Bıçak kemiğe dayanmıştır” dedi.

 

“Eleştiri ve sitemlere kulak tıkamıyoruz”

 

Amasralılarla birlikte açılışı gerçekleştirilen seçim bürosunda vatandaşların isteklerini ve şikayetlerini dile getirdiklerini ifade eden Milletvekili Bankoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“CHP olarak yurttaşların eleştirilerine, sitemlerine, beklentilerine kulaklarımızı tıkamıyoruz. Yurttaşını örseleyen, eleştiriye ve şikâyete tahammülü olmayan siyasetin ülkeyi getirdiği nokta ortadadır. Söylenen her şeye kulaklarını tıkayan bir AKP hükümeti olduğunu belirten Bankoğlu, AKP’nin her talebi, eleştiriyi ve şikâyeti düşmanca bir tavırla ötekileştiren bir teflon siyaseti yürüttüğünü belirtti. “Sorunların, sıkıntıların ve sonuçlarının yanlış siyasetlerinden olduğunu 17 yıldır kabul etmeyen, asla sorumluluk almayan görülmemiş rahatlıkta bir siyasi tavır sergileyen hükümetin ülkeyi sürüklediği nokta ortadadır.

 

 

“Devlet halciliğe başladı, millet sıkıntılı”

 

Hâlciliğe başlamış olan bir hükümet. Şeker fabrikasını, madenlerini alel acele ‘Devletin işi değil, babalar gibi satacağız’ diyen bir anlayış bugün patates, soğan satıyor. Sanayiciden küçük esnafa, emekliden öğrenciye, ev hanımından memura kadar herkes ülke tarihinde görülmemiş sıkıntı içinde.

Kendi patates soğanından, kendi ineğinden koyunundan vazgeçmiş bir siyaseti benimseyen AKP iktidarı, geçtiğimiz hafta Amasra ve Batı Karadeniz’de yapılması planlanan termik santrallerdeki hukuka aykırılıklar ve bunların olumsuz etkileri hakkında verdiğimiz önergeyi reddetti. MHP ise çekimser davranarak Bartın’dan Artvin’e, Mersin’den Soma’ya havamızı, toprağımızı, suyumuzu zehirlemeye and içmiş bir ortaklığın içinde olduğunu gösterdi.

 

“1 Nisan sonrasında ne olacak?”

 

Hukukun işlemediği bir ortamda adalet ve şeffaflık olmaz. Bu yüzden yatırım yapılamaz. Yatırım yapılmayınca da üretim olmaz. Taşıma suyla patates soğanı satarsınız. 1 Nisan’dan sonra ne olacak? Çiftçi, hayvancılık ve balıkçılık yapan yurttaş kan ağlıyor. Bartın Belediye Başkan Adayımız Mehmet Arslan ile pazar yerindeydik. Yurttaşlarımız ‘Peynir ekmek yeriz. Patatese yumurta kırarız’ demenin bile AKP sayesinde tarih olduğunu söylüyor. Siftah yapmadan eve dönen sayısız esnafımız var. Emeklimiz, ev kadınımız elinde boş torbalarla pazarda dolanıp, boş boş evlerine dönüyor.”

 

“Uyuyan güzel Bartın’ı uyardıracağız”

 

Ama, Mart’ın sonu bahar. Şeffaf yönetim anlayışı ve kuracağımız Kent Konseyi ile her yurttaşımızın fikrini alarak ortak bir yönetim modeliyle, yıllardır uyuyan güzel Bartın’ı uyandıracağız.”

ETİKETLER : Bartın Amasra CHP Aysu Bankoğlu Recai Çakır Selim Karakaş Mehmet Arslan
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım