Yıldız U16 Basketbol maçları sona erdi

Basketbol Federasyonu organizasyonu olan ve Gençlik Hizmetleri İl spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kulüpler arası basketbol müsabakaları sona erdi. U16 Erkek Basketbol Lig maçlarında erkeklerde 5 takım mücadele etti. Ata Su Sporları A Takımı şampiyon olarak Bartın’ı Türkiye Bölge Şampiyonası’nda temsil etme hak kazandı.
Bu haber 2019-01-26 16:36:52 eklenmiş ve 4509 kez görüntülenmiştir.

 

Büyük çekişmeye sahne olan müsabakalarda 5 takımda toplam 56 sporcu ter döktü. 2018-2019 sezonunun da düzenlenen Kulüplerarası Yıldız U-16 Basketbol müsabakalarında Ata Su Sporları A Takımı birinci oldu. Bu sene liglere ilk kez katılan Basketbol Akademi B Takımı ise ikinci oldu. Altuğ Spor Kulübü de yarışmalara katıldı. Maçlar sonrası kupa ve madalya töreni yapılarak sporcular ödüllendirildi.

Basketbol Federasyonu il temsilcisi Aydın Kükner Organizasyonla ilgili şunlar söyledi:

“U16 basketbol il birinciliği müsabakalarına desteklerinden dolayı başta Gençlik Hizmetleri il Spor Müdürümüz ve ekibine, sporcularımıza, hakemlerimize, antrenör arkadaşlarıma, emekleri ve özverilerinden dolayı federasyonumuz adına teşekkür ediyorum. Ayrıca ödül törenine iştirak eden Türk Eğitim Sen Başkanı Sayın Sezai Hangişi’ye de camia olarak teşekkür ederiz. Sporu geniş alanlara yaymak için camia olarak çalışıyoruz. Bartın’da daha çok çocuğumuz spor yapsın istiyoruz. Her şey çocuklarımızın için. Maçlara özelikle protokol üyelerimizi ve sporcularımızın ailelerini davet ediyoruz. İlimizi bölge şampiyonasında temsil edecek takımlarımıza başarılar diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın basketbol Aydın Kükner Ata Su Sporları A Takımı
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›