Kalaycı, İl Başkanları Toplantısına katıldı

AK Parti 129. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Bu haber 2019-01-12 11:04:06 eklenmiş ve 576 kez görüntülenmiştir.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen toplantıya 81 ilden yoğun ilgi olurken, ilimizden AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, AK Parti Bartın Kadın Kolları Evren Ayvaz Can ve Gençlik Kolları Başkanı Onur Özkaya katılım sağladı.

 

“Aday belirleme süreci geride kaldı”

 

Toplantı ile ilgili düşüncelerini paylaşan AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, şunları söyledi:

“AK Parti 129.İl Başkanları Toplantımızı Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirdik. Ak Parti Genel Merkezinde toplantımızda ülke gündemi ile ilgili konuları görüştük. Gerçekleşen toplantımızın ülkemize milletimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum. Tabii toplantımızın açılış konuşmasını Sayın Cumhurbaşkanımız gerçekleştirdi. Sayın Cumhurbaşkanımız konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “İllerimizde Aday Tanıtım Toplantılarını gerçekleştirmeye başlıyoruz. 31 Ocak’ta yapacağımız büyük aday tanıtım ve manifesto toplantımıza kadar inşallah bu süreci tamamen bitirmiş olacağız. Yani bu ay sonunda Ankara Kapalı Spor Salonu’nda tüm adaylarımızla bir araya gelecek, orada aynı zamanda manifestomuzu da açıklayacağız. Şimdiden tüm belediye başkan adaylarımızın ülkemize ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Aday belirleme sürecinde yaşanan her şey artık geçmişte kalmıştır. Ne aday adaylarımızın ne de adaylarımızın bu dönemdeki rekabeti seçim çalışmalarına yansıtmayacaklarına canı gönülden inanıyorum.

 

 

Taviz yok

 

Dava adamlığı da siyaset de bunu gerektirir. Aksi yönde davrananlar olursa zaten bunlar hiçbir zaman AK Partili olmamış olamamış, dava adamı da olamamış, siyasetçi de olmamış demektir. ‘Benim istediğim olursa eyvallah, benim istediğim olmazsa yallah’ derseniz bu AK Partili değildir. Bundan sonra tüm vaktimizi ve enerjimizi milletimizin gönlünü kazanmaya vermemiz gerekiyor. Ehliyet ve liyakat çizilen kendilerine ait belli bir çerçeveye oturmaz. Böyle bir şey yok. Ehliyet ve liyakatte arananlar bellidir. İller vardır ki orada şartlar değişir, iller vardır ki orada çok daha kısıtlı şartlar içerisinde adayınızı belirlersiniz. Tabii bütün bunlarla beraber Türkiye, maruz kaldığı tüm saldırılara ve tuzaklara rağmen demokratik hukuk devleti niteliğinden asla taviz vermemiş bir ülkedir ve taviz de vermeyecek. Demokratik hukuk devleti ilkesinin en sağlıklı ve güçlü şekilde işlediği alanlardan biri de milli iradenin tecellisine vesile olan seçimlerimizdir. Seçimlerle ilgili kurumlarımız, yargı teminatı altında işlerini başarılı bir şekilde yapmaktadırlar. Buna rağmen bazı kesimlerin kendi başarısızlıklarını seçimleri yürütmekle görevli kurumlarımıza yükleme gayretlerine her dönemde şahit olduk.

 

 

“Teşkilatlarımıza önemli görevler düşüyor”

 

AK Parti’nin 10 milyon 337 bin üyesinden 504 bininin seçmen kütüklerinde kaydını ne yazık ki bulamadık. Bir başka ifadeyle, partimizin üyesi olan, dolayısıyla sandık başına gittiğinde zaten oyunu alacağımız yaklaşık yüzde 1’lik bir seçmen kaybımız var. 24 Haziran’da seçmen listelerinde yer aldığı halde 2019’da kaydı olmayanların sayısı 924 bine yakındır. Bunların 234 bini vefat, 205 binden fazlası askerlik, 63 bini hükümlü veya kısıtlı, 63 binden fazlası da yurt dışında gitmiş olmaları sebebiyle listelerde bulunmuyor. Dolayısıyla burada bir sıkıntı yok ancak bir de MERNIS’te adres kaydı olmadığı için listelerde yer almayan 375 bin kişi var ki bu konuda teşkilatlarımıza önemli görevler düşüyor. Görev kadroda. Bu kişilere teker teker ulaşıp adres bilgilerini düzelttirmemiz ve seçmen kütüklerine kaydettirmemiz lazım. Bir başka önemli husus, 24 Haziran seçimlerine göre ilçe değiştiren bir buçuk milyona yakın seçmenin bulunuyor olmasıdır.

 

 

“Milletimizin partisi”

 

Kendini milletin üzerinde gören, oy sandığından çıkacak sonucu çantada keklik sanan teşkilat yöneticisi, milletvekili, belediye başkanı veya adayı kadar AK Parti'ye zarar veren kimse olamaz. AK Parti bizlerin değil milletimizin partisidir. Zaten milletimize mal olduğu için buralara geldik. Bizler sadece milletimiz adına görev yapan emanetçileriz. Maalesef mayası bozuk bir kesim, adeta tüm hayatlarını ülkenin ve milletin aleyhine işler yapmaya adamıştır. Bir yanda terör örgütlerine karşı dimdik duranlar, Türkiye'nin demokratik ve ekonomik kazanımlarına darbe vurmaya çalışanlara geçit vermeyenler var. Diğer tarafta ise terör örgütleri ile kol kola girenler, kendi çıkarları için feda edemeyecekleri hiçbir değeri olmayanlar var. Türkiye'yi batmış, bitmiş, yerle yeksan olmuş gibi gösterme gayretiyle yanıp tutuşanlara Allah'ın izniyle bir kez daha derslerini vereceğiz. Kur, faiz, enflasyon üçgeninde ülkemize kurulan tezgaha rağmen 2018 büyümesi de yine tahminlerin üzerinde olacak. Sahayı boş bıraktığımızda bunların iftiraları her tarafı kaplar, iftiralara cevabını vereceğiz. İftira ve karamsarlık simsarlarına karşı geçtiğimiz 16 yılda yaptıklarımızı milletimize tekrar tekrar anlatacağız. Unutmayın kale içten fethedilir. Hedeflerimize sıkı sarılacağız. 2053 ve 2071 en güçlü vizyonlarımızdır. Çevreci parti AK Parti’dir. Tabii seçimlerle ilgili yaptığımız hazırlıklar var. Şu anda ana muhalefet naylon poşetlerle sokağa dökülebilir. Ama biz naylon poşetlere savaş açtık. Bu seçimlerde biz bez torbalar ve kenevirden yapılmış olan filelerle inşallah meydanlarda olacağız. Milyonlarca bez torba ve fileyi hazırlıyoruz milletimize promosyon olarak dağıtacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız toplantıda yaptığı konuşmada birçok önemli konulara değinerek, bizlere önemli mesajlar verdi. Ben toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın Ankara AK Parti Recep Tayyip Erdoğan Turhan Kalaycı AK Parti İl Başkanları Toplantısı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi