Vandallar Kurucaşile’de işbaşındaydı

Kurucaşile Belediyesi tarafından Liman mevkiinde yaptırılan Sadabat çitleri, aydınlatma direkleri, çöp kovaları ve banklar, Vandal zihniyetine sahip kimliği belirsiz kişilerce tahrip edildi. Belediye’den yapılan açıklamada, tahribatı gerçekleştirenlerin yakalanmasının an meselesi olduğu belirtildi.
Bu haber 2019-01-11 10:06:17 eklenmiş ve 504 kez görüntülenmiştir.

 

Kurucaşile’de çirkin bir saldırı gerçekleşti. Kurucaşile Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Liman Mevkiinde yapılan sadabat çitleri, aydınlatma direkleri, çöp kovaları ve banklar kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından parçalanarak kullanılamaz hale getirildi.

Konuya ilişkin olarak yazılı bir açıklama yapan Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, daha önce de Belediye’nin hayata geçirdiği bazı hizmetlere yönelik saldırılar yapıldığı anımsatırken, şunları kaydetti:

 

 

“Liman mevkiinin sahil şeridinde yapılan olan sadabat çitleri, çöp kutuları, banklar ve aydınlatma direkleri gerek sökülerek, gerekse darbe ile kırılarak kullanılamaz hale getirip tahrip edilmiştir. Vatandaşın vergileriyle daha güzel bir Kurucaşile oluşturmak için çabalıyoruz. Ancak bu tür saldırılar çalışanlarımızın motivasyonunu bozuyor.

 

Sayın: “Birlikte korumalıyız”

 

Daha iyi yaşanılabilir bir ilçe ve insanımızın tüm imkanlarından yararlanabilmesi için hizmet üretmeye çalışıyoruz. Ancak yaptığımız bu hizmetler kim olduğunu bilmediğimiz art niyetli kişiler tarafından tahrip edilerek, kullanılmaz hale getiriliyor. Herkese eşit hizmet üretmeye çalışıyoruz ama takdir edileceği gibi bizim her yaptığımız hizmetin başına bir bekçi koyma şansımız yok. Ürettiğimiz hizmetleri korumak, o hizmetlerden yararlanan değerli halkımızın sorumluğunda olmalıdır.

 

 

Hizmetin yapılması kadar korunması da önemli... Her zaman olduğu gibi vatandaşlardan belediye hizmetlerine sahip çıkmasını istiyorum. Vatandaşlarımızdan, böylesi art niyetli kişileri gördükleri zaman uyarmaları ya da gerek belediyemizi gerekse bölgede bulunan güvenlik güçlerini aramalarını istiyoruz. Çünkü bu hizmetler tahrip edildiğinde hem vatandaşın hizmete ulaşmasında aksamalar yaşanıyor hem de vatandaşın parasıyla yapılan değerler yok ediliyor. Bizim en büyük gücümüz halkımızın bize vermiş olduğu destektir. Yaptığımız hizmetlerde ancak halkımız sahip çıkarsa korunabilir. Bu çirkin davranışı yapanların yakalanmasının an meselesi olduğu ve yakalandığında gerekli cezayı alacaklarına inanıyoruz.”

ETİKETLER : Bartın Kurucaşile Mehmet Zihni Sayın saldırı Kurucaşile Belediyesi
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım