İ L A N T.C. BARTIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/26 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Bu haber 2019-01-11 09:21:39 eklenmiş ve 753 kez görüntülenmiştir.

İ L A N

T.C.

BARTIN

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/26 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Bartın İli Merkez İlçe Demirciler Mahallesinde Ada No:83, Parsel No: 6 da kayıtlı 1.087.81 M2. Alanındaki üzerindeki muhtesatlarla birlikte bahçeli ahşap ev cinsinden taşınmaz. (Bilirkişi raporuna göre taşınmazın şehir merkezine 500 m. Valilik ve Belediye binalarına 1100 m. Mesafede, çevresinde 4-5 katlı konut amaçlı yapılaşma olduğu, parselin kuzeyinde Zübeyde Hanım Caddesine, güneyinde Aydınlık Caddesine cephesi bulunduğu, üzerinde ahşap evin yıkılmış olduğu, parsel üzerinde herhangi bir yapının bulunmadığı, çeşitli meyve ağaçlarının bulunduğu bildirilmiştir.)

İmar Durumu               : Taşınmazın meskun alanda, TAKS : 0.40, KASK :1.60, ön bahçe mesafesi

5 m. yan bahçe mesafesinin 3 m.olmak kaydıyla ayrık nizam 4 kat veya 8 m x 11 m %25 toleranslı 4 katlı konut yapımına elverişli arsa niteliğindedir.

Kıymeti                        : 764.567,00 TL

KDV Oranı                   :%18

Kaydındaki Şerhler      : Kaydındaki gibi

1. Satış Günü              : 13/02/2019 günü 10:00- 10:15 arası

2. Satış Günü              : 11/03/2019 günü 10:00- 10:15 arası

Satış Yeri                     : BARTIN ADLİYESİ MÜZAYEDE ODASI

            Satış şartları :

            1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artıpnada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

            2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklrların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

            3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

            4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcras ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

            5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

            6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/26 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2019

BV.2019/06

ETİKETLER :
Diğer RESMİ İLAN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım