MECLİS OCAK AYI MESAİSİ TAMAMLANDI

Bartın İl Genel Meclisi, bir hafta süren Ocak ayı toplantılarını Denetim Komisyonu’na yapılan üye seçiminin ardından tamamladı.
Bu haber 2019-01-10 12:54:44 eklenmiş ve 247 kez görüntülenmiştir.

 

Ocak ayı toplantılarıyla ilgili bir açıklama yapan İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, 7 gündem maddesiyle toplantılara başladıklarını, toplantıların devam ettiği süre içerisinde 2 gündem maddesinin daha ilave edilerek ilgili komisyonlara havalelerinin gerçekleştirildiğini ve 5 dosyanın da karara bağlandığını söyledi.

Gündem maddeleri içerisinde bulunan Denetim Komisyonu’na Üye Seçimi ile ilgili de açıklama yapan Başkan Dursun; 5302 sayılı Özel İdare Kanunun 17.maddesi gereğince ‘İl Genel Meclisi, her yıl Ocak ayında yapılacak olan toplantısında İl Özel İdaresi’nin bir önceki yıla ilişkin gelir ve giderleri ile ilgili hesap ve işlemlerinin denetimi için kendi üyeleri arasından gizli oyla üye sayısı 3’ten az 5’ten fazla olmamak üzere bir denetim komisyonu oluşturur.’ hükmü gereğince 5 kişilik Denetim Komisyonu seçimlerinin tamamlandığını söyledi. Oylama sonucunda Komisyona Kenan Dursun, İrfan Ekmekçi, Murat Erfındık, Hasan Karakurt ve Şevket Aydıroğlu seçildi.

Denetim Komisyonu’na seçilmiş olmaktan onur duyduğunu belirten Dursun, İl Genel Meclisi’nin oy birliği ile sonuçlanan seçimler için de tüm Meclis Üyelerine şahsı ve komisyon üyeleri adına bir kez daha teşekkür etti.

 Komisyonlar hız kesmeden çalışacak

 Meclis toplantılarının tamamlanmasının ardından Komisyon çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini ifade eden Dursun, Komisyonlarda görev alacak olmalarından dolayı görev ve sorumluluklarının bir kat daha arttığına dikkat çekti. Dursun, yapılacak çalışmalarda Meclis Üyelerine başarılar ve kolaylıklar diledi. 

Dursun, Ocak ayı toplantıları için tüm Meclis üyelerine teşekkür ederken, alınan kararların hem İl Özel İdaresi hem de Bartın için hayırlı olmasını temenni etti.

 

HABER EREN SARIKAYA

ETİKETLER : ilgenelmeclisi bartın kenan dursun irfan ekmekçi murat erfındık hasan karakurt şevket aydıroğlu
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım