Tunç, belirlenen arsalar TOKİ’ye önerildiğini kaydetti

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 150 bin sosyal konut müjdesinden Bartın’ın fazlasıyla yararlanması için gerekli çalışmaları başlattıklarını açıklarken konut inşa edilebilecek arsaları TOKİ Başkanlığına önerdiklerini belirtti.
Bu haber 2022-08-04 09:37:23 eklenmiş ve 410 kez görüntülenmiştir.

 

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 150 bin sosyal konut müjdesinden Bartın’ın fazlasıyla yararlanması için gerekli çalışmaları başlattıklarını ve konut inşa edilebilecek arsaları TOKİ Başkanlığına önerdiklerini açıkladı. 

Sosyal konutların, yöresel ve yatay mimari anlayışla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun 2+1 ve 3+1 planında inşa edileceğini belirten Milletvekili Tunç, Bartın’a şu ana kadar 890 TOKİ konutu inşa ettiklerini, 320 konutun Ulus ilçemizde yapımının tamamladıklarını böylece Bartın’da bin 210 aileyi TOKİ’den ev sahibi yaptıklarını söyledi. Bartın Merkez Dallıca’da inşaatına başlanan 424 Konutun yapımının da tamamlanmak üzere olduğunu aktaran Tunç, 21 Temmuz 2020 tarihinde kuraları çekilerek hak sahipleri belirlenen ve 6 Ocak 2021 tarihinde yapım işi ihale edilerek inşaatına başlanan Bartın Merkez İlçesi 158 adet konutun yapımının devam ettiğini ifade etti.

Milletvekili ve Grup Başkanvekili Tunç, ihalesi yapılan Abdipaşa Beldesine inşa edilecek 176 konut ile birlikte Bartın il genelinde TOKİ’den bin 942 aileyi ev sahibi yapmış olacaklarını söyledi.

Yeni sosyal konut Projesinden de azami sayıda konutu Bartın’a kazandırmak için gerekli takibi yaptıklarını ifade eden Tunç, Bartın’a yapılacak olan konutlardan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut ve yetkililere teşekkür etti.

 

ETİKETLER : Bartın AK Parti Yılmaz Tunç
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›