Uluslararası Tiyatrolar Buluşması başlıyor

Covid-19 Pandemi süreci nedeniyle iki yıl ara verilen “Bartın Belediyesi Uluslararası Tiyatrolar Buluşması İnkumu’22” kaldığı yerden 15-19 Ağustos tarihlerinde devam edecek.
Bu haber 2022-08-03 10:04:10 eklenmiş ve 441 kez görüntülenmiştir.

 

15-19 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Bartın Belediyesi Uluslararası Tiyatrolar Buluşması İnkumu’22 etkinlikleri kapsamında 15 tiyatro topluluğu ilimize gelerek çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek.

Program kapsamında Buluşmada bu yıl toplam 132 Drama veya Tiyatro insanının ağırlıyoruz. 17 şehirden 15 tiyatro topluluğu temsilcileri geliyor. Ayrıca uluslararası olarak Irak, Azerbaycan, Bakü ve Kıbrıs olmak üzere 4 ayrı ülkeden de katılımcı ve temsilciler buluşacak. Bartın’da drama ya da tiyatroyla ilgilenen ve başka kentlerden gelenlere 7 atölye lideri 8 ayrı workshop / atölye yapacak. Bu liderler arasında Türkiye’den 3 akademisyen, Azerbaycan’dan 1 akademisyen bulunuyor. Buluşma içinde 16-17-18 Ağustos tarihlerinde akşamları 21.00’den sonra İnkumu sakinleri için drama ve tiyatro performansları sergilenecek.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Kültür ve sanat alanındaki çalışmalarımız artarak sürüyor. Bu yılda Türk Tiyatro Tarihine bir not olarak düşen bir buluşma olarak hayata geçeceğine eminiz. Tiyatro severler için dolu bir program hazırladık. Covid-19 Pandemi süreci nedeniyle iki yıl ara verilen “Bartın Belediyesi Uluslararası Tiyatrolar Buluşması İnkumu’22’ kaldığı yerden 15-19 Ağustos tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Bu sene Bartın Belediyesi Uluslararası Tiyatrolar Buluşması İnkumu’22 Buluşması’nda yurt dışından ve yurdun çeşitli illerinden birçok tiyatro topluluklarını misafir edeceğiz. Bartın Belediyesi Uluslararası Tiyatrolar Buluşması İnkumu’22 etkinliklerine katılan tüm akademisyenlerimize, tiyatro sanatçılarımıza, tüm gruplara ve drama-tiyatro öğrencilerimize başarılar diliyorum. Etkinliklerimizin tamamı ücretsizdir. Değerli halkımızın etkinliğimize katılarak gönüllerince eğlenmesin, güzel vakit geçirmesini temenni ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi. (Haber Merkezi)

ETİKETLER : bartın bartınbelediyesi
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›