“Genç Peyzaj Mimarı Ödülü”, BÜ öğrencisinin

Bartın Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dalı öğrencisi Mehmet Cemil Aktaş’a Peyzaj Mimarlığı Odası tarafından “Turgay (Türkay) Ateş Genç Peyzaj Mimarı Ödülü” verildi.
Bu haber 2019-01-03 12:03:32 eklenmiş ve 665 kez görüntülenmiştir.

 

Peyzaj Mimarlığı Odası tarafından düzenlenen 10. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri sahiplerini buldu. Ülkemizdeki Peyzaj Mimarlığı faaliyetlerinin tanıtılması, özendirilmesi, güzel sanatların teşvik edilmesi, mesleğin gelişiminin desteklenmesi ve kamuoyunun gündeminde bulundurulması amacıyla gerçekleştirilen törende Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü mezunu, Fen Bilimleri Enstitüsü Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dalı öğrencisi Mehmet Cemil Aktaş, 2 ödül birden aldı.

Aktaş ilk ödülünü "Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Öğrenci Yaşam Merkezi, Merkezi Derslik ve Kapalı Spor Salonu Peyzaj Projesi” ile Mimar Pınar Kesim Aktaş ve Mimar Elif Kaya ile birlikte aldı.

10. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri kapsamında 32 başvuru ve adayın seçici kurul tarafından değerlendirildiği törende, Aktaş’a “Turgay (Türkay) Ateş Genç Peyzaj Mimarı Ödülü” de verildi.

 

 

Ayrıca Aktaş ve beraberindeki çalışma arkadaşları Peyzaj Mimarlığı Odası’ndan alınan ödüllerin dışında son iki yılda yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere 9 ayrı ödül aldı.

 

Rektör tebrik etti

 

Aldığı ödüllerden dolayı Aktaş’ı tebrik eden Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun şunları söyledi:

“Her geçen gün büyüyen ve gelişen bir üniversite olarak nitelikli gençler yetiştirerek, Ülkemizin geleceğine değer katma hedefindeyiz. Bu kapsamda bölgemizden başlayarak sürdürdüğümüz çalışmalarda lisansüstü eğitimi önemsiyor, Eğitim, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde birçok programda çalışmalar yürütüyoruz. Ayrıca Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) ‘100/2000 YÖK Doktora Bursları Projesi’ kapsamında ‘Sürdürülebilir Ormancılık’, ‘Orman Ürünleri ve Teknolojisi’ ile ‘Sürdürülebilir ve Akıllı Kentler’ alanlarında doktora eğitimi vererek, ülkemizin ihtiyaç duyduğu yetişmiş insan kaynağına katkı sunuyoruz. Bu doğrultuda Üniversitemizin yetkinliğine güvenen YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın M. A. Yekta Saraç ve tüm YÖK üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Aldığı ödüllerle bizleri gururlandıran yükseklisans öğrencimiz Mehmet Cemil Aktaş’ı ve öğretim elemanlarımızı da tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Üniversitesi Orhan Uzun Peyzaj Mimarlığı Odası Turgay (Türkay) Ateş Genç Peyzaj Mimarı Ödülü Mehmet Cemil Aktaş
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım