Bartın ev sahipliği yapacak!

Türkiye Basketbol Federasyonu U18 Bölge Şampiyonası 19-23 Mart tarihleri arasında Bartın'da organize edilecek. Türkiye Basketbol Federasyonunun en önemli alt yapı organizasyonlarından olan U18 Genç Kızlar Bölge Şampiyonası 19-23 Mart tarihleri arasında Bartın Ömertepesi Kapalı Spor Salonunda yapılacak.
Bu haber 2019-01-03 09:31:25 eklenmiş ve 4043 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Ankara, Eskişehir, Samsun, Zonguldak, Karabük, Amasya, Bolu, Yozgat, Bolu, Çankırı, Sinop, Çorum, Kırşehir il takımlarının katılacağı turnuva ilimize sportif etkinlik olarak ilimizin tanıtımının dışında ilimiz ekonomisine de destek niteliğinde olacat.

Konu ile bilgi veren Basketbol Federasyon İl Temsilcisi Aydın Kükner, şunları söyledi:

 

 

“Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüze ve Spor Şube Müdürümüze bu organizasyonun ilimize gelmesinde vermiş oldukları destek ten dolayı öncelikle teşekkür ederim. 2019 da İki organizasyona ev sahipliği yapacağız. Şubat’ın sonunda Yıldızlar Bölge Şampiyonası ve Martta Genç Kızlar Bölge Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız. 32 takım yaklaşık 350 sporcu, antrenöre ve yönetici ilimize gelerek ilimizin ekonomisine katkı sunacak. Geçen sene voleybol da Polisgücü takımının ve basket takımımızın liglerden ekonomik anlamda çekilmesi sosyolojik ve sportif anlamda ilimiz de büyük kayıp olmuştur. Polis gücünün değerli yöneticisi Alpay Balık’ın spora yapmış olduğu katkıyı basketbol camiası olarak alkışlıyoruz. İlimiz de salon sporlarının yaygınlaşması ve daha çok sporcumuzun spor yapma alışkanlığı yapmasını istiyoruz. Basketbol branşı olarak yerel liglerde oynayan takımlarımızın ciddi anlamda spor malzemesine ihtiyacı var. Forma sponsoru olmak isteyen değerli iş adamlarımıza öncelikle duyurulur. Bartın İl Özel İdaresi’nden basketbol branşına da destek bekliyoruz.”

ETİKETLER : Bartın Basketbol
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›