Malvarlığına karşı işlenen suçlar azaldı

“Her şey Bartın halkının güvenliği, huzuru ve mutluluğu için” sloganıyla 24 saat esasına göre hizmet vermeyi sürdüren Bartın Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin almış olduğu tedbirler sayesinde, 2018 yılında ilimizde mal varlığına karşı işlenen suçların oranında bir önceki yıla oranla yüzde 40’a varan bir düşüş sağlandı.
Bu haber 2019-01-02 16:39:08 eklenmiş ve 460 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

İlimizin güvenliği için Bartın Emniyet Müdürlüğü tarafından Merkez ve diğer ilçelerimizin giriş ve çıkış noktalarına konuşlandırılan Uygulama Noktaları sayesinde suç oranı zaten düşük olan ilimizi çok daha da güvenli bir hale geliyor.

 

Göç trafiği engellendi

 

Sözkonusu denetleme noktalarında polisin aldığı tedbirler ve yaptığı kontroller sayesinde ülkemiz için büyük bir sorun oluşturan yasadışı göç trafiğinin, ilimizden Karadeniz Bölgesine açılımı tam anlamıyla engellendi. Bartın İl Emniyet Müdürlüğü’nün verilerine göre; bu çalışmalar kapsamında ilimize giriş yapmaya çalışan 489 yabancı uyruklu şahıs uygulama noktalarında yakalanarak diğer illerde bulunan toplama merkezlerine götürüldü.

 

 

2 noktada Jandarma da destek veriyor

 

İlimiz ve ilçelerimizin giriş ve çıkışlarında oluşturulan ayrıca ilimizdeki 2 noktada da Jandarma personeli ile birlikte yapılan denetleme ve kontrol çalışmalarında; öncelikli hedefin Bartın halkının güvenliği ve mutluluğu olduğu vurgulanan Bartın Emniyeti yetkilileri, bu uygulama noktalarının faydalarına ilişkin şu bilgileri de paylaştılar:

 

 

Bin 150 şüpheli yargıya teslim edildi

 

“Uygulama noktalarında denetleme ve kontroller sıklaştırılarak, 2018 yılında hırsızlık, gasp, cinayet, dolandırıcılık, sahtecilik, terör, uyuşturucu, cinsel istismar, cinsel saldırı, kayıp şahıslar olmak üzere; Asayiş, Terör, Kaçakçılık, Güvenlik ve Bilişim suçlarını da içeren toplamda bin 150 şüpheli şahısı yakalayarak gerekli adli işlemler için yargıya teslim edildi.

 

Hırsızlık, dolandırıcılık, gasp ve kapkaç azaldı

 

Uygulama noktalarımızdaki alınan önlemler ve yapılan çalışmalarımız kapsamında; ilimizde malvarlığına karşı işlenen suçlar da geçen yılla göre yüzde 40'lık bir düşüş sağlandı. İlimizde malvarlığına karşı işlenen suçlarda yani; hırsızlık, dolandırıcılık, gasp, kapkaç suçları büyük oranda azaldı.

 

Amaç; suç işlenmeden önüne geçebilmek

 

2019 yılı planlamalarımızda ve çalışmalarımızda ilimizde suç ve suçlulara yönelik yapacağımız çalışmalar kapsamında amacımız; suçların işlenmeden önüne geçerek Bartın'ı daha güvenli ve huzurlu bir şehir haline getirmektir. Her şey Bartın halkımızın güvenliği, huzuru ve mutluluğu için.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Emniyet Müdürlüğü asayiş
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım