Ulupınar hattındaki 2 patlak 28 saatlik çalışma sonucu onarıldı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Ulupınar su isale hattının Baraj mevkiinde ve Bayıryüzü Mevkii’nde dere içinde meydana gelen patlağın onarım çalışmalarının tamamlandığını söyledi.
Bu haber 2022-06-30 16:53:07 eklenmiş ve 888 kez görüntülenmiştir.

 

Kent merkezinde sel afeti nedeniyle gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra ekipler, su patlağının onarılmasıyla ilgili de saatler süren çalışmaların ardından hatta su verilmesini sağladı. Çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkanı Cemal Akın, gece gündüz demeden afet nedeniyle oluşan hasarın giderilmesi için mücadele edildiğini ifade etti.

“Personelimiz gece saatlerinde dahi çalıştılar”

Akın; “Ulupınar su isale hattımızda 2 ayrı noktada patlak meydana geldi. 27 Haziran günü meydana gelen patlağın onarımı 12 saatlik bir çalışmanın ardından tamamlanarak, hatta yeniden su verilmişti. Ancak Ulupınar hattımızda bu defa da dere yatağında meydana gelen ikinci patlak nedeniyle hattaki su kesildi. Su patlağını tespit etmek için hummalı bir çalışma gerçekleştirildi. Tespit edilir edilmez de çalışmalara başlandı. Buradaki patlak da 16 saatlik bir çalışmanın ardından onarıldı. Görevli personelimiz gece saatlerinde dahi çalıştılar. Şuanda hatta su verilmiş durumda. Bu süreçte anlayış gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Görev alan personelimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.  (Haber Merkezi)

 

ETİKETLER : bartın bartınbelediyesi
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›