Esnafın umudu Kurban Bayramı’nda

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla esnaf ve sanatkârın piyasalardaki hareketlilikten umutlu olduğunu belirten, Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Akdeniz, Bartınlı vatandaşlardan bayram için alışverişlerini internet üzerinden ya da ulusal market zincirlerinden değil her gün hemşehrilerine daha kaliteli hizmet verebilmenin gayreti içinde olan yerli firmalardan ve Bartın esnafından yapmaları tavsiyesinde bulundu. Akdeniz, Esnafımızdan alışveriş yaparak hem esnafımızı sevindirelim hem de piyasaların da yüzü gülsün” dedi.
Bu haber 2022-06-25 15:43:00 eklenmiş ve 1263 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Bartın sokakları hareketlenmeye başladı

 

Kurban Bayramı’na artık sayılı günler kaldı. Her ne kadar yaşanan ekonomik sıkıntılar ve hayat pahalılığı nedeniyle geçmiş yıllardaki kadar olmasa da Bartınlılar da yavaş yavaş bayram havasına girmeye başladı. Başta Almanya olmak üzere gurbetteki hemşehrilerimizin de bayram dolayısıyla ilimize gelmeye başlaması Bartın cadde ve sokaklarını iyiden iyiye hareketlendirdi.

 

“Esnaf hazırlıkları tamamladı”

 

Bartınlılar Kurban Bayramı için tatlı, şekerleme, kıyafet, kurbanlık gibi alışverişlere başlarken, bayramı farklı illerde geçirmeyi planlayanlar da otobüs firmalarının yolunu tutarak piyasaların biraz olsun hareketlenmesini sağladı. Ancak pandeminin de etkisi ile uzunca bir süre oldukça kötü olan piyasanın küresel anlamda etkili olan fiyat artışları ve ülkemizde de başta akaryakıt olmak üzere son dönemde çok hızlı yükselen maliyetler nedeniyle zorlu bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Bartın ESOB Başkanı Akdeniz, Bartın esnafının Kurban Bayramı’ndan beklentisinin büyük olduğunu şu sözlerle dile getirdi:

“Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için her gün çabalayan esnafımız hazırlıklarını tamamladı ve bu bayram alışverişlerinden umutlu. Piyasalarda Kurban Bayramı için yapılan alışverişlerde tüm sektörlerin büyük bir beklenti içerisinde bayrama hazırlanmış ve müşterilerini bekliyorlar. Esnafımızdan alışveriş yaparak hem esnafımızı sevindirelim hem de piyasaların da yüzü gülsün.

 

“Haraketlilik bekliyoruz”

 

Esnafımız Kurban Bayramı’nın yaz sezonuna gelmesiyle hem tatil hem de bayram alışverişleri için umutlu. Bu bayramda çocukların bayram kıyafeti hayallerini süsleyen esnafımızdan, berberine, misafirlerin ağzını tatlandıran tatlıları hazırlayan esnafımıza kadar tüm meslek dalında hizmet veren esnaflarımız bayrama hazır bir şekilde müşterilerini bekliyor. Geçen yıl Kurban Bayramı’nda pandemi kurallarında esnemelere gidilmesiyle Bartın dahil ülkemiz genelinde tatmin edici ciro rakamlarına ulaşılmıştı. Ümit ediyoruz ki bu bayramda da benzer bir hareketlilik yaşansın.

 

“Esnafın da ekonominin de rahatlamaya ihtiyacı var”

 

Pandeminin etkisini neredeyse tamamen yitirmek üzere olduğu bu dönemde vatandaşlarımız bayram ziyaretleri için hem bayramlık alışverişlerini yapacak hem de tatile gitme planları kuranlar eksiklerini gidererek esnafımızdan yaptıkları alışverişler ile ekonomiye katkıda bulunacak. Bu bayram alışverişlerimizi esnafımızdan yapalım. Hem esnaf hem ekonominin bu rahatlamaya ihtiyacı var.”

ETİKETLER : Bartın Bartın ESOB Yılmaz Akdeniz Kurban Bayramı
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›