Kadına el kalkamaz!

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı Vali Nurtaç Arslan başkanlığında, kurul üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Bu haber 2022-06-23 09:08:40 eklenmiş ve 265 kez görüntülenmiştir.

 

Valilik 15 Temmuz Şehitleri Toplantı Salonu’nda “Kadına el kalkamaz” mottosuyla düzenlenen toplantıda, Bartın Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2. İl Eylem Planı’nın ilk 6 aylık faaliyetleri değerlendirilerek İçişleri Bakanlığı'nın 2022 Yılı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Faaliyet Planı çerçevesinde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının görev ve sorumlulukları belirlendi.

 

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, toplantı sonrasında yaptığı kısa değerlendirmede, “Kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması, kapsamlı ve eşgüdümlü politikaların birlikte uygulanmasıyla mümkündür. Paydaş kurumlarımızla birlikte yaptığımız çalışmalarla kadına yönelik şiddetin olmadığı bir toplum için gayret ediyoruz. Ülkemizde ve tüm dünyada şiddetin yerine hoşgörünün ve sevginin olduğu huzurlu bir yaşam diliyorum. Toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği Kadına Yönelik Şiddet Nurtaç Arslan
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›