Akın: “Alan el ile veren eli buluşturuyoruz”

Bartın Belediyesi’nin “üretken ve sosyal belediyecilik” anlayışıyla birçok çalışma yürüttüğünü anımsatan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Sosyal Paylaşım Merkezi aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıdadan giyime, hasta bezi ve yatağından, tekerlekli sandalye ve akülü sandalye kadar pek çok konuda yardımlar yapıldığını, “öğrenci yardımı” ve “kadın dayanışma” adı altında da yardım hizmetlerinin 2018’den bu yana aralıksız olarak sürdüğünü söyledi. Akın, vatandaşlardan büyük takdir toplayan bu hizmetlerden sadece 2021 yılında 4 bin 505 Bartınlı’nın yararlandığını kaydetti.
Bu haber 2022-06-22 09:39:00 eklenmiş ve 301 kez görüntülenmiştir.

 

Akın, Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Feridun Güler’i ve Açık Kapı Şube Müdür Vekili Nuray Türk’ü ziyaret etti. Sohbet havasında geçen ziyarette Başkan Akın, çalışmalarında kolaylık ve başarı diledi. 

Başkan Akın, ziyaretin ardından yaptığı değerlendirmede, SYDV’nin ihtiyaç sahibi ailelerin gıda, yakacak, barınma, eğitim ve tedavi destek yardımlarının yanı sıra engelli ihtiyaç yardımları gibi çok sayıda önemli desteklere aracı olan önemli bir kurum olduğuna dikkat çekti. Vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturulan Açık Kapı’nın da SYDV gibi önemli bir görevi yerine getirdiğini anımsatan Akın, kurumların yöneticilerine özverili çalışmaları için teşekkür etti.

 

 

“Destek olmaya devam ediyoruz”

 

Akın, Bartın Belediyesi’nin de “Üretken ve sosyal belediyecilik” anlayışıyla birçok çalışma yürüttüğünü anımsattığı açıklamasını şöyle sürdürdü:
“2018 yılında hizmete açtığımız Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’müze bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Paylaşım Merkezimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmaya devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda, giyim, eşya, odun hasta bezi, hasta yatağı, tekerlekli sandalye ve akülü sandalye yardımı yapılırken, öğrenci yardımı ve kadın dayanışma adı altında da yardımda bulunuyoruz.

 

“Bu makamın emanetçileriyiz”

 

Vatandaşlarımız tarafından takdir toplayan bu hizmetlerden 2021 yılında toplam 4 bin 505 kişi faydalandı. Bağışçılar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar arasında köprü vazifesi gören bu merkezden 2018 yılında 643 kişiye, 2019 yılında bin 107 kişiye ve 2020 yılında da 4 bin 12 kişiye destek verilmişti. Merkez kurulduğu günden buyana toplam da 10 bin 267 kişi faydalanmış oldu. Alan el ile veren eli buluşturuyoruz. Almış olduğumuz olumlu geri dönüşler bizleri çok mutlu ediyor. Bizler halkımızın destekleri ile bu makamın emanetçileriyiz. Bu emaneti de en iyi şekilde taşıyacağız. Halka hizmet de ibadettir diyerek bakıma muhtaç yaşlılarımız, engellilerimiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz. Şehrimize tüm kurumlarımızla birlikte birlik ve beraberlik içerisinde hizmet ediyoruz.” (Haber Merkezi)

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın SYDV Feridun Güler Açık Kapı
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›