T.C. AMASRA SULH HUKUK MAHKEMESİ

T.C. AMASRA(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2021/6 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Bu haber 2022-06-22 09:12:21 eklenmiş ve 270 kez görüntülenmiştir.

T.C. AMASRA(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2021/6 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bartın İl, Amasra İlçe, 159 Ada, 7 Parsel, Aliobası Mahalle/Köy, köyiçi Mevkii, Taşınmaz bartın ili Amasra ilçesi Aliobası köyü Köyiçi Mevkiinde olup 8789,07 m2 alana sahiptir ve tarla vasfındadır. taşınmazın meylinin %5-10 olup toprağı killi tınlı ve üzerinde çeşitli meyve ağaçları ile orman envali ağaçların mevcut olduğu görülmektedir. komşu tarım arazileri ile benzer özellikler taşımaktadtır. parselin içinde veya çevresinde kamusal veya şahıslar tarafından yapılmış kuyu, kanal, vb. tesisin bulunmadığı anlaşılmıştır. taşınmazın üzerinde tek katlı dış cephesi boyalı oturulabiilir durumda yapı ile tek katlı tuğla duvarlı dıp çephesi sıvasız çatısı bulunan kullanılır durumda yapı bulunduğu, söz konusu sıvalı olan yapıda %20 yıpranma payının uygulandığı görülmekte olup söz konusu yapının alanı 53,07 M2 dir. dış cephesi sıvasız olan yapı ise fiziki durumu göz önüne alındığında %40 yıpranma oranı uygulanmakla alanı 49,29 m2 dir.

Adresi : Bartın İli Amasra İlçesi Aliobası Köyü Köyiçi Mevkii Amasra / BARTIN

Yüzölçümü : 8.789,07 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 421.083,95 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 29/07/2022 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 29/08/2022 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : AMASRA YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de                                                                       Basın:1647062

ETİKETLER :
Diğer RESMİ İLAN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›