Ecen Sigorta
21 Temmuz 2018 Cumartesi
Anasayfa > SİYASET > CHP’de görev dağılımı tamam!
CHP’de görev dağılımı tamam!

CHP’de görev dağılımı tamam!

13.01.2018 16:49 12 14 16 18 yazdır
Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın İl Kongresinin ardından göreve seçilen yönetim kurulu arasında görev dağılımı gerçekleştirildi.


Nilay Meryem ÇÖMLEK

7 Ocak Pazar günü yapılan CHP Bartın İl Başkanlığı Olağan Kongresi’nde İlknur Erkan yeni il başkanı oldu. 10 Ocak Çarşamba günü de Bartın İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan CHP İl Başkanı İlknur Erkan, görevine başladı. Erkan’ın göreve başlamasıyla birlikte yeni il yönetiminde görev dağılımı da yapıldı.

Parti binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP İl Başkanı Erkan, yeni yönetimin göreve başlamasıyla ilgili yaptığı açıklamada bulunurken demokrasiyi, laikliği savunan tüm CHP’lileri göreve çağırdı. 2019 seçimlerinde CHP’ye “mevcut iktidara itirazı olan, muhalefet eden her partinin ve her kişinin ortak sesi olma” misyonunun yüklendiğini belirterek birlik ve beraberlik mesajı veren Erkan şunları söyledi:


“Tüm CHP’lileri göreve çağırıyorum”


“Sizin de bildiğiniz gibi il seçim kurulundan mazbatamızı aldık ve yönetim kurulu görevlilerini de tespit ederek göreve başladık. Bu görev tek başına başarılacak bir görev değil. Ben ve ekibim, merkez ilçe başkanım ve ekibi, ilçe başkanlarım ve ekiplerindeki top yekûn görevde bulunan CHP’liler, CHP ne gönül veren tüm üyelerimiz ile bu görev başarılabilir. Önümüzde çok önemli bir mücadele var. 2019 da yapılacak seçimlerde Türkiye Cumhuriyetinin var olma mücadelesi sürdürülecektir. Türkiye’yi yani demokrasiyi, laikliği savunan tüm CHP’lileri göreve çağırıyorum. Bize düşen görev el ele, kol kola vererek mücadele etmektir. İnanmayan başaramaz, inanırsak ve birlik içinde olursak başarılı oluruz. CHP, mevcut iktidara itirazı olan, muhalefet eden her partinin ve her kişinin ortak sesi olmak zorundadır. 2019 seçimlerinde CHP’ye yüklenen misyon budur.

Dolayısıyla Türkiye’yi, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyen ve onun değerlerini savunan, tüm CHP’lilere ve bu iktidardan mağdur olan tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum; ülkeyi tekrardan laik, demokratik hukuk devletine döndürmek, Türkiye Cumhuriyetini korumak ve kollamak için bu günden itibaren amansız bir mücadeleye çağırıyorum.”


İşte görev dağılımı


Geçtiğimiz hafta yapılan Olağan Genel Kurulu’nun ardından seçilen yönetim kurulu görev dağılımını yaptı. Bartın CHP İl Başkanı İlknur Erkan’ın yönetim kurulunun görev dağılımı şu şekilde:

İl Sekreteri Tülin Ulus, İl Saymanı Hüdaverdi Duygun, Yerel Yönetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sabri Aktaş, Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Demiroğlu, Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Toklu, Hukuk ve Seçimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fethiye Serpil Yalçın, Eğitim Sekreteri Metin Uça ve Nizamettin Çetinkaya, Bilişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Umut Avcı, Sendika ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Selahattin Karaalp, Basın Sözcüsü ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatma Özcan, Kadın Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Şermin Atmaca, Gençlik Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Tuğra Gök ve Beytullah Kapsız, Muhtarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı İdris Taşdelen, İl Çevre ve Kültürden Sorumlu Başkan Yardımcısı Safiye Savtekin, Sanayi, Ticaret ve Ar-Geden Sorumlu Başkan Yardımcısı Çağrı Pekdiker, Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Savaş Ulu Kavak ve Meryem Nuhoğlu, Tanıtım ve Medya İlişkileri Sorumlu Başkan Yardımcısı Utku Altun.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri