Ecen Sigorta
22 Temmuz 2018 Pazar
Anasayfa > EKONOMİ > BAKKA 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı ilan edildi

BAKKA 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı ilan edildi

09.01.2018 17:22 12 14 16 18 yazdır
Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA) turizm alt yapısına 12 milyon TL, sosyal kalkınma 8 milyon TL hibe veriyor. 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı için son başvuru tarihi 2 Nisan 2018.
BAKKA 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı ilan edildi


Nilay Meryem ÇÖMLEK


Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında yürütülecek olan “Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” ve “Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı” 8 Ocak 2018 Pazartesi günü itibarıyla ilan edildi. Proje teklif çağrısı, başvuru rehberlerinde tanımlı kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların başvurularına açıldı.


Zonguldak, Karabük, Bartın illerini kapsayan TR81 Düzey 2 Bölgesi’nde turizm altyapısının geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilecek olan 12 milyon TL bütçeli 2018 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’nın öncelikleri doğal, tarihi ve kültürel açıdan potansiyeli olan bölgelerde turizmin geliştirilmesine yönelik fiziki altyapı çalışmaları, alternatif turizmin geliştirilmesi için gerekli altyapı çalışmaları olarak belirlendi.


Yine TR81 Düzey 2 Bölgesi’nde dezavantajlı kesimi de gözeterek sosyal sermayenin ekonomik ve sosyal hayata katılımını sağlamak, toplumun tüm kesimlerinin yaşam kalitesini ve refah düzeyini yükseltmek amacıyla gerçekleştirilecek olan 8 milyon TL bütçeye sahip 2018 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı’nın öncelikleri ise dezavantajlı grupların (engelli, kadın, çocuk, yaşlılar vb.) sosyal ve ekonomik hayata katılımlarının sağlanması için eğitim yoluyla işgücü piyasasına kazandırılması, eğitim ve sosyal hizmetlerde yenilikçi yöntem ve uygulamalarla insan kaynağının geliştirilmesi ve hizmet kalitesinin arttırılması olarak belirlendi.
Başvuru yapacak olanlar bu detaylara dikkat!


Başvuruların Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi(KAYS) üzerinden çevrimiçi olarak için son tarih 2 Nisan 2018 Cuma günü saat 23:59’a kadar gönderilmesi gerekiyor. KAYS üzerinden çevrimiçi gönderilmeyen proje başvuruları değerlendirmeye alınmayacak. Çevrimiçi gönderilen başvurular için KAYS üzerinden otomatik taahhütname üretilecek. Üretilen taahhütnamenin elektronik imza ile imzalanması gerekiyor. Elektronik imza kullanmayan başvuru sahipleri için taahhütnamelerin yetkili kişilerce ıslak imza ve mühür yapılarak başvuru merkezlerine teslimi için son tarih ise 6 Nisan 2018 Cuma günü saat 18:00 olarak belirlendi. Bu tarih ve saatten sonra Ajansa ulaşan veya elektronik imza ile imzalanmayan taahhütnamelere ilişkin projeler değerlendirmeye alınmayacak.
2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında matbu proje başvuruları alınmayacak. Matbu başvurular yalnızca sözleşme imzalamak üzere davet edilecek proje sahiplerinden sözleşme aşamasında talep edilecek.


Bilgilendirme ve eğitim toplantıları düzenlenecek


Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA) 2018 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programları kapsamında 15 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da Zonguldak BAKKA Hizmet Binası’nda, 16 Ocak Salı günü saat 10.30’da Karabük İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda, 17 Ocak Çarşamba günü saat 10.30’da Bartın Halk Eğitim Merkezi’nde bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.

22 Ocak Pazartesi günü saat 10:00’da Zonguldak BAKKA Hizmet Binası’nda, 23 Ocak Salı günü saat 10.00’da Ereğli Ticaret Sanayi Odası (TSO) Salonu’nda, 24 Ocak Çarşamba günü saat 10.30’da Karabük İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda, 25 Ocak Perşembe günü saat 10.30’da Safranbolu TSO Salonu’nda, 29 Ocak Pazartesi, günü saat 10.30’da Bartın Halk Eğitim Merkezi’nde, 30 Ocak Salı günü saat 10.30’da Amasra Turizm Otelcilik Meslek Lisesi’nde de eğitim toplantıları düzenlenecek. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri