Ecen Sigorta
19 Eylül 2018 Çarşamba
Nilay Meryem ÇÖMLEK

ARTIK YETER!

06.07.2018 09:33 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Nilay Meryem ÇÖMLEK


Türkiye günlerdir kayıp çocuklarının yasını tutuyor.

Geride bıraktığımız Ramazan Bayramı’nın birinci günü kaybolan minik Leyla’dan da acı haber geldi. Eylül'den gelen haberin acısı daha dinmeden yaşanan bu gelişme sosyal medyada da büyük yankı buldu.

Ağrı’da, 18 gün önce, Ramazan Bayramı’nın 1’inci günü ailesiyle ziyarete gittiği dedesinin köyünde kaybolan Leyla Aydemir’den (4), acı haber geldi.

Leyla’nın cansız bedeni, Bezirhane köyüne yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiindeki, dere yatağında yüzüstü suya atılmış şekilde bulundu.

Minik Eylül’ün yüreklerde yarattığı acı daha dinmeden gelen bu kahredici haberden sonra sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapıldı.

Çocukların uğradığı bu şiddet ve tecavüz olaylarına devlet yetkililerinin bir an önce el koymasını isteyen herkes sosyal medya hesaplarından çağrıda bulundu.

Ben de bir anneyim, bir kadınım ve her şeyden önce bir İNSANIM...

Ruhsuz, gaddar, vicdansız değilim ama sapık ruhlu, pisliklere en ağır cezalar verilsin istiyorum...

Sapıkça düşüncelerini ve pis ellerini küçücük bedenlere uzatan adını bile koyamadığım, tanımlayamadığım yaratıklar için en ağır cezalar verilsin, türlü işkenceler yapılsın...

Bunu söylerken bile kendimi sorguluyorum ama utanıyorum küçücük, daha ana kuzusu olan çocuklara bunu reva gördüğünüz için, utanıyorum böyleleri hala nefes aldığı için, aynı havayı, aynı dünyayı paylaştığım için, biri biterken bir yenisi türediği için utanıyorum...

Bu tür yaratıklar en ağır şekilde cezalandırılmalı… Bu ülkede yaşayan bir vatandaş olarak, anne olarak bunu istiyorum.

Ben çocuğuma ‘benden uzaklaşma kızım elimi de sakın bırakma’ demek istemiyorum.

Ben çocuğuma ‘birisi seni öpmek isterse öptürme, sana dokunmak isterse de kesinlikle dokundurma çığlık at’ dedikten sonra ‘Neden anne?’ sorusuna susarak yanıt vermek istemiyorum.

Ben çocuğuma güzel bir gelecek hayali kurarken başkalarının çocuğumun üzerinde kurduğu sapıkça düşünceleri aklıma dahi getirmek istemiyorum.

Biliyorum insanca konuşmaktan anlamıyorsunuz ama lütfen çocuklarımızdan uzak durun. Bir kez de siz olmayan vicdanınızla kendinizi sorgulayın...

Leylaların, Eylüllerin kanı yerde kalmasın. Artık anne ve babaların ciğerleri yanmasın. Biz bu sapıklarla yaşamak istemiyoruz.

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.