Ecen Sigorta
19 Eylül 2018 Çarşamba
Anasayfa > YAŞAM > Almanya’daki Bartınlılar dostluk buluşmasında bir araya geldi
Almanya’daki Bartınlılar dostluk buluşmasında bir araya geldi

Almanya’daki Bartınlılar dostluk buluşmasında bir araya geldi

10.07.2018 15:38 12 14 16 18 yazdır
Almanya’da Yaşayan Bartınlılar Derneği Başkan Yönetim Kurulu ve üyeleri olarak Hannavor’de yaşayan Bartınlılar Derneği Kurucu Üyesi Hasan Kurtuluş’u ziyaret etti.


Nilay Meryem ÇÖMLEK

Gerçekleştirilen bu dostluk buluşmasında gurbette yaşayan Bartınlılar bir araya gelerek hem sohbet etti hem de memleket hasreti giderdi.

Essen’deki Almanya Bartınlılar Dayanışma ve Kültür Derneği (ALBARDER ), eyalet dışındaki üyeleriyle buluşma geleneğini, Lehrte’de sürdürdü. Lehrte’deki buluşmaya katılanlara dernek çalışmaları hakkında bilgiler verildi, görüş alışverişinde bulunuldu. ALBARDER Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Çil, “Eyaletimiz dışında bulunan üyelerimizi oturdukları yerde zaman zaman ziyaret ediyoruz. Böylece ailenin tüm bireyleri da birbirleriyle tanışma fırsatını yakalamış oluyor.” dedi.

Lehrte kasabasında çok sayıda üyelerinin bulunduğunu belirten Çil, “Derneğimizin yaptığı tüm çalışmalarda ana sponsorumuz Hasan Kurtuluş’un evinde, yönetim kurulumuz ve Lehrteli üyelerimiz ailece buluştuk. Yaptığımız ve bundan sonra yapacağımız çalışmaları görüştük. Aile bireyleri de çok güzel bir ortamda birbirleriyle tanıştı, kaynaştı. Çalışmalarımızın bir ayağı da Türkiye’ye ve Bartın’a yöneliktir. Şu ana kadar Bartın ve çevresine bin 500 civarında engelli için akülü bisiklet de dahil araç gereç gönderdik. Her yıl yeni 10 üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Bunu önümüzdeki sene de sürdüreceğiz.” diye konuştu.


‘Örnek olacak nitelikte’


Ziyarete ev sahipliği yapan Hasan Kurtuluş da “ALBARDER sadece hemşerilerine yönelik hizmet vermiyor. Öğrencilere yönelik yaptığı çalışmalar örnek olacak nitelikte. Gerek Almanya’da gerekse de Türkiye’deki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımda bulunulmaya devam edileceğinden ben de memnum oldum.” dedi.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri