Ecen Sigorta
19 Eylül 2018 Çarşamba
Anasayfa > YAŞAM > 30 yıl bozulmayacak yollar geliyor!
30 yıl bozulmayacak yollar geliyor!

30 yıl bozulmayacak yollar geliyor!

12.07.2018 16:11 12 14 16 18 yazdır
Bartın İl Özel İdaresi tarafından Topal Ali Şantiyesi’nde oluşturulan beton santralinde gerçekleştirilen deneme üretimi başarıyla sonuçlandı.


TOLGA AKINER


“Yol medeniyettir” sözüne hepimiz aşinayızdır. Doğru bir tespit yolun olduğu yere medeniyette de dahil her şey kolayca gelir. Ama bunun bir de maliyeti var. Hele ki asfalt yollar… Ülkemizde yolu olmayan yerleşim birimi kalmaması, hatta var olan yolların kullanıcılarına sorunsuz bir seyahat imkanı sağlaması için aralıksız çalışan kurumlardan biri de hiç şüphe yok ki, İl Özel İdareleri. Bunlardan biri de Bartın İl Özel İdaresi.

 Beton santralinde deneme üretimi başarılı oldu

 

Bunun için uzun zamandır çeşitli çalışmalar yürüten Bartın İl Özel İdaresi geçtiğimiz günlerde önemli bir aşamayı da başarı ile geçti. Bartın İl Özel İdaresi tarafından Topal Ali Şahtiyesi’nde kurulan beton santralinde geçtiğimiz günlerde deneme üretimi gerçekleştirildi.

Konuya ilişkin olarak açıklama yapan Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, “Özel İdaremizin Topal Ali Şantiyesi’ne kurmuş olduğumuz beton santralimizin tamamlanmasıyla birlikte yapmış olduğumuz deneme üretimi başarıyla sonuçlanmıştır” dedi. Yeni dönemde yerli ve mili kaynaklarla Bartın’ın köylerindeki ana gurup yollarında yapılacak olan çalışmalarla Milli Ekonomi’ye katkı sağlanırken 30 yıl boyunca bozulmayacak kadar yüksek stardartlara sahip beton yolların köylülerin kullanımın sunulacağını vurgulayan Dursun, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“51 Özel İdare arasında bu çalışmalarıyla bir ilki gerçekleştiren Bartın İl Özel İdaresi yönetici ve çalışanlarını kutluyorum. Yine bu projemizin hayat bulmasında bizlerden desteğini hiç bir zaman esirgemeyen AK Parti Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç'a, Sayın Valimiz Nusret Dirim’e ve İl Genel Meclisimize yürekten teşekkür ediyorum. Durmak yok, yola devam.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri